Piłka nożna. W meczu towarzyskim Jantar Ustka pokonał Sławę Sławno 5:0 (zdjęcia)

W pierwszym sparingowym spotkaniu pod wodzą nowego szkoleniowca Karola Izmajłowicza, piłkarze IV-ligowego (14. miejsce w lidze) Jantara Ustka wygrali ze Sławą Sławno 5:0 (5. miejsce w grupie 3 zachodniopomorskiej klasy okręgowej)

Bramki w tym spotkaniu dla Jantara zdobywali (w nawiasach asystenci): 1:0 Książkiewicz (7, asysta Wonitowy), 2:0 Książkiewicz (24), 3:0 testowany zawodnik (58, asysta Karpiński), 4:0 testowany zawodnik (61, asysta Żebrowski), 5:0 Szkutnik (82).

Jantar Ustka zagrał w składzie: Radoszewski - Legięć, Wonitowy, Marczenko, Peres Fedorow, Granosik, Książkiewicz, Szkutnik, K.Dawid, testowany zawodnik, Skwierz. Po przerwie weszli: Rykowski - Kulczyk, Karpiński, Żebrowski, Data, Skorohud.

- Zagraliśmy w mocno odmłodzonym składzie, ponieważ zabrakło aż 9 zawodników ze względu na choroby i kontuzje. Cały mecz pod naszą kontrolą z pojedynczymi wypadami rywali. Bardziej jestem zadowolony z realizacji założeń w pierwszej połowie ale widać, że czeka nas jeszcze dużo pracy. Młodzież pokazała się z dobrej strony, choć czasami widać było brak seniorskiej dojrzałości.
Końcowy wynik mógł być dużo wyższy, ale na tym etapie nie martwimy się brakiem skuteczności - powiedział Karol Izmajłowicz.

Następny sparing piłkarze Jantara rozegrają 29 stycznia (sobota) o godz. 12 z IV-ligową Pogonią Lębork. Mecz również w Ustce na sztucznym boisku.