Piłka nożna. Wyniki 5. kolejki klasy A i B. LKS Łebunia - Gryf II PGK Słupsk 1:3 (0:1)

55 minutach w drużynie rezerw Gryfa rozegrał Łukasz Stasiak
55 minutach w drużynie rezerw Gryfa rozegrał Łukasz Stasiak Fot. archiwum
Największy skok w tabeli odnotowali piłkarze Orkana, którzy awansowali z 10. na 4. miejsce. Dużo emocji było w Bruskowie, gdzie zwyciestwo wywalczyli piłkarze SwePol Link. Granit wywalczył 3 punkty grając połowę meczu w dziesiątkę.

KLASA A

Grupa I

LKS Łebunia - Gryf 95 II PGK Słupsk 1:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Daniel Wiśniewski (38), 0:2 Patryk Świątczak (60), 1:2 Rafał Ruła (83 - karny), 1:3 Wiśniewski (90).

LKS: Dariusz Maszota - Okoniewski, Damian Maszota, Formela, Ruła, Głodowski, Wroński, T. Mielewczyk, Szwaba (70 P. Maszota), J. Maszota, M. Mielewczyk (61 Sycha).

Gryf 95 II PGK: Ratajczyk (28 Falkowski) - Snochowski, Kóniczuk, Ludko, Romanowicz, Szendrak, Świdziński (56 Klimaszewski), Mytych (76 Sominka), Piekarski, Wiśniewski, Stasiak (56 Świątczak).

Ciężką przeprawę mieli piłkarze rezerw Gryfa 95 w Cewicach, gdzie podejmowała ich drużyna LKS Łebunia. Na początku dwie groźne akcje przeprowadzili piłkarze LKS. Do przerwy mógł być remis, ale w 45 minucie karnego nie wykorzystał Józef Maszota. Trafił w słupek, a piłkę na róg wybił Filip Kóniczuk. Słupszczanie strzelali gole po składnych akcjach całego zespołu. Trzeci gol był konsekwencją odkrycia się gospodarzy, którzy dążyli do strzelenia wyrównującej bramki.

Pozostałe wyniki: KS Damnica - Start Łeba 3:1 (0:0), Stal Jezierzyce - Granit Kończewo 1:3 (1:1), Dąb Kusowo - Rowokół Smołdzino 2:5 (1:4), Swe Pol Link Bruskowo Wielkie - Leśnik Cewice 3:2 (1:1), Jantaria/Orkan Pobłocie - Wybrzeże Objazda - przełożony na 15.11.2009.

Grupa II

Garbarnia Kępice - Kaszubia Studzienice 2:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Krzysztof Gański (20), 1:1 Damian Łepek (63), 2:1 Tomasz Fidelus (70).

Garbarnia: Libigocki - Konarzewski, Fidelus, Wołczko, Rejak, Małkowski, Makiełła, Łepek, Grabowski, Szela, Barnik.

Kaszubia: Socha, Chirk, Szudoł, Jażdżewski, Pluto-Prądzyński, Pięta, Dułak, Gostomski, Zieman (82 Depka-Prądzyński), Borzyszkowski. Gański.

Pierwsi gola strzelili goście, po nieporozumieniu w obronie piłkę przejął Gański i wrzucił Libigockiemu piłkę "za kołnierz". W 58 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Barnik, którego strzał obronił Socha.

Pozstałe wyniki: Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno 3:1 (1:0), Skotawia Dębnica Kaszubska - Lipniczanka Lipnica 2:1 (1:1), Victoria Dąbrówka - Sokół Wyczechy 1:4 (0:1), Start Miastko - Iskra Dretyń 1:0 (0:0), GKS Kołczygłowy - Orkan Gostkowo 2:5 (0:1). Mecz poprzedniej kolejki Orkan - Start (2:2), zweryfikowano na 3:0 vo.

Smoki wciąż bez punktów

Pierwsze punkty straciły Krokusy, które przegrały w Łebieniu. Dużą przewagę nad resztą stawki zyskały zespoły Drzewiarza i Stegny. Jak w kalejdoskopie zmieniał się wynik w Borzytuchomiu. Stegna wygrała po golu w ostatniej minucie.

Grupa I

Bistal Machowino - KS Włynkówko 4:1 (1:0), Dom-Star Domaradz - Studnica Przytocko 2:1 (1:1), Słupia Kobylnica - Słupia Charnowo 2:0 (1:0), Sokół Kuleszewo - Barton Barcino 1:3 (1:0), Unia Korzybie - Słupia Kwakowo 4:1 (4:0), Szansa Siemianice - Inter Świerzenko 6:0 (3:0).

Grupa II

Start Łebień - Krokusy Stowięcino 2:1 (0:1), SSPN Malczkowo - Baza 44 Siemirowice 4:2 (0:0), Smoki Podole Małe - Skotawa Budowo 1:4 (0:2), Sokół Szczypkowice - Pomorze II Potęgowo 3:2 (1:2), GTS Czarna Dąbrówka - Iskra Gogolewo 0:0, Dolina Gałąźnia Wielka - Błękitni Główczyce 2:1 (1:1).

Grupa III

Koral II Dębnica - Zorza Słosinko 2:1 (0:1), Magic Niezabyszewo - Victoria Szczytno 3:2 (1:1), Arkonia Pomysk Wielki - WKS Nożyno 1:0 (1:0), Grom Nakla - Drzewiarz Rzeczenica 2:5 (0:3), Błękitni Motarzyno - Juve Uniechów 0:2 (0:1), Zawisza Borzytuchom - Stegna Parchowo 4:5 (1:2).

1. Drzewiarz Rzeczenica 5 15 17-4
2. Stegna Parchowo 5 15 20-12
3. Koral II Dębnica 5 9 7-5
4. Juve Uniechów 5 8 7-4
5. WKS Nożyno 5 7 8-4
6. Victoria Szczytno 5 7 10-9
7. Błękitni Motarzyno 5 6 10-9
8. Zorza Słosinko 5 6 11-12