Piłka nożna. Wyniki 6. kolejki słupskiej klasy A i B. Stal Jezierzyce - Gryf II Słupsk 0:6 (wideo, zdjęcia)

Bartosz Bukowski (Gryf II) zdobył w Jezierzycach 2 gole.
Bartosz Bukowski (Gryf II) zdobył w Jezierzycach 2 gole. Fot. Łukasz Capar
W grupie drugiej klasy A przegrały czołowe zespoły, które i tak zachowały swoje pozycje. W najbardziej interesującym meczu tej grupy MKS po golu strzelonym w przedostatniej minucie wygrał ze Skotawią. Rywalizacja zapowiada się emocjonująco.
Pilkarska klasa A. Stal Jezierzyce - Gryf II PGK Slupsk 0:6 (0:2).

Stal Jezierzyce - Gryf II Słupsk 0:6

Pomiędzy pierwszym, a dziesiątym zespołem jest zaledwie pięć punktów różnicy. SwePol Link wygrał w Smołdzinie grając 75 minut w dziesiątkę.

Grupa I

Stal Jezierzyce - Gryf 95 II Słupsk 0:6 (0:2).

Bramki: 0:1 Daniel Wiśniewski (4 - głową), 0:2 Karol Świdziński (23), 0:3 Tomasz Piekarski (57), 0:4 Damian Szendrak (60), 0:5 Bartosz Bukowski (86), 0:6 Bartosz Bukowski (89).

Stal: Wierzbicki - Ogonowski, Madej, Perlański, Karbowiak, Pakuła, Przytuła (84 Klimkowski), Ciok (59 Sadowski), Michalczyk (46 Bąk), Mularczyk, Burczyk (81 Brodzki).

Gryf 95 II PGK: Ratajczyk - Oleszczuk (63 Sominka), Ludko, Pietras, Romanowicz, Bukowski, Świdziński (58 Szendrak), Mytych, Piekarski, Stasiak (63 Ziółkowski), Wiśniewski.

Gryfici początkowo mieli rozgrywać swoje spotkanie na stadionie przy ulicy Zielonej. Ze względu na stan murawy, spotkanie jednak przeniesiono. Pierwsze pół godziny meczu rozgrywano w anormalnych warunkach, przy padającym gradzie i rzęsistym deszczu. W tej scenerii lepiej radzili sobie gryfici, którzy szybko objęli prowadzenie po strzale Daniela Wiśniewskiego z podania Adama Pietrasa.

Kolejny gol to strzał z pierwszej piłki z 15 metrów Karola Świdzińskiego. W 36 minucie w sytuacji sam na sam był Łukasz Stasiak, ale strzelił w bramkarza. Gospodarze też mieli jedną dobrą okazję w 44 minucie, ale Marcin Przytuła strzelił wysoko ponad bramką. W drugiej słonecznej już połowie gryfici już nie pozwolili na zagrożenie własnej bramki, sami strzelając cztery gole. Tomasz Piekarski przerzucił Łukasza Wierzbickiego z narożnika pola karnego, a kolejne gole padły z bliskiej odległości. Ostatni poprzedził strzał w poprzeczkę Michała Mytycha.

Pozostałe wyniki: Wybrzeże Objazda - Leśnik Cewice 0:5 (0:3), Rowokół Smołdzino - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 1:2 (1:1), Granit Kończewo - Dąb Kusowo 3:1 (2:1), Start Łeba - LKS Łebunia 1:2 (1:1), Jantaria/Orkan Pobłocie - KS Damnica 3:4 (2:0).

Grupa II

MKS Debrzno - Skotawia Dębnica Kaszubska 2:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Mariusz Piechna (37), 1:1 Krzysztof Data (52 - sam.), 2:1 Andrzej Taras (89).

MKS: Rutyna - M.Drapała, Wirkus, Taras, A.Wałaszewski, Sieg (90 Wójtowicz), Władyczak, Kisełyczka, Dudek (55 K.Dudzic), Litwiniuk (79 Nalepa), B.Janiak (68 Binkiewicz).

Skotawia: Smutek - Krzysztof Data, Krystian Data, Szymański, Tomczyk (67 Segało), M. Jączyński (65 Trun), B. Jączyński, Owczarek, Wysota (75 Jaszczyszyn), Terkiewicz (80 Janeczek).

Pozostałe wyniki: Kaszubia Studzienice - Orkan Gostkowo 1:1 (0:0), Iskra Dretyń - GKS Kołczygłowy 4:1 (2:1), Sokół Wyczechy - Start Miastko 3:0 (2:0), Lipniczanka Lipnica - Victoria Dąbrówka 1:0 (1:0), Garbarnia Kępice - Myśliwiec Tuchomie 1:0 (0:0).

Smoki w końcu wygrały

Do niespodzianek doszło w grupie trzeciej, gdzie liderujące wciąż drużyny doznały pierwszych porażek. Prawdziwy grad goli zobaczyli kibice w Gogolewie, gdzie piłkarze obu zespołów postarali się o aż 13 trafień. Jedynym zespołem z kompletem punktów pozostaje już tylko Barton Barcino.

Grupa I

KS Włynkówko - Inter Świerzenko 1:1 (0:0), Słupia Kwakowo - Szansa Siemianice 0:5 (0:3), Barton Barcino - Unia Korzybie 2:1 (1:0), Słupia Charnowo - Sokół Kuleszewo 4:3 (3:0), Studnica Przytocko - Słupia Kobylnica 0:2 (0:1), Bistal Machowino - Dom-Star Domaradz 7:2 (2:0).

Grupa II

Krokusy Stowięcino - Błękitni Główczyce 1:1 (0:1), Iskra Gogolewo - Dolina Gałąźnia Wielka 6:7 (3:6), Pomorze II Potęgowo - GTS Czarna Dąbrówka 3:3 (0:3), Skotawa Budowo - Sokół Szczypkowice 4:1 (2:0), Baza 44 Siemirowice - Smoki Podole Małe 0:3 (0:2), Start Łebień - SSPN Malczkowo 1:1 (0:1).

Grupa III

Zorza Słosinko - Stegna Parchowo 5:1 (2:1), Juve Uniechów - Zawisza Borzytuchom 1:0 (1:0), Drzewiarz Rzeczenica - Błękitni Motarzyno 0:1 (0:0), WKS Nożyno - Grom Nakla 2:2 (1:1), Victoria Szczytno - Arkonia Pomysk Wielki 1:3 (0:1), Koral II Dębnica - Magic Niezabyszewo 2:1 (1:1).

1. Drzewiarz Rzeczenica 6 15 17-5
2. Stegna Parchowo 6 15 21-17
3. Koral II Dębnica 6 12 9-6
4. Juve Uniechów 6 11 8-4
5. Zorza Słosinko 6 9 16-13
6. Błękitni Motarzyno 6 9 11-9
7. WKS Nożyno 6 8 10-6
8. Victoria Szczytno 6 7 11-12