Piłka ręczna: I liga: Słupia Słupsk - AZS Gdańsk 28:26

Z piłką Paulina Walkiewicz. Zdobyła dla Słupi 6 goli.
Z piłką Paulina Walkiewicz. Zdobyła dla Słupi 6 goli. Fot. Łukasz Capar
Zgodnie z przewidywaniami Słupia pokonała AZS AWFiS Gdańsk 28:26. Emocje były do ostatniej syreny. Słupska drużyna objęła prowadzenie w tabeli.

8. MTS Kwidzyn 3 0 66-108

Mecz rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem, gdyż ze względu na warunki pogodowe ekipa gdańska miała problemy z dojechaniem do Jezierzyc. Słupia i AZS AWFiS to potencjalni kandydaci do walki o ekstraklasę. Poziom wczorajszego spotkania nie zachwycił. Obydwie drużyny zaprezentowały zmienną formę. W pierwszej połowie dominowały słupszczanki.

Od początku narzuciły swój styl i powoli odjeżdżały rywalkom z Gdańska. Na przerwę zeszły z dziesięciobramkową przewagą. W drugiej połowie inicjatywę przejęły akademiczki. To właśnie one ostro zabrały się do odrabiania strat.

Warto dodać, że w 48. minucie czerwoną kartką ukarana została Anna Pniewska. Pod jej nieobecność słupskie zawodniczki zatraciły impet, popełniały błędy, gubiły piłkę, rzucały niecelnie z dobrych pozycji. Szczególnie brak koncentracji dało się zauważyć w obronie.

Słupska drużyna myślała, że gdańszczanki poddadzą się bez walki. Akademiczki nie kapitulowały i starały się ambitnie gonić Słupię. Zabrakło im jednak czasu. Ostatnie dziewięć minut meczu Słupia przegrała 2:9. Strasznie nerwowo było w ostatniej fazie rywalizacji. Końcowa syrena została przyjęta z radością przez zawodniczki Słupi.

- To był mecz o dwóch obliczach - ocenił Adam Fedorowicz, szkoleniowiec Słupi. 23 października (piątek) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Słupi. Miejsce spotkania to sala w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Banacha w Słupsku.

Słupia Słupsk - AZS AWFiS Gdańsk 28:26 (18:8).

Słupia: Iwona Łoś, Justyna Knap - Daria Wasilewska 7, Anna Pniewska 6, Paulina Walkiewicz 6, Karolina Szczukowska 3, Agnieszka Marciuch 3, Monika Podolak 3, Aleksandra Adach.

Pozostałe wyniki w 3. kolejce: Sparta - MTS 38:26 (15:9), AZS AWF - Pogoń Handball 34:19 (16:8), UKS PCM - Sambor 17:30 (6:15).