Piłka ręczna: Polska w półfinale mistrzostw świata!

Rafał Szymański
Reprezentacja Polski weszła do półfinałów mistrzostw świata! Zadecydowały o tym ostatnie chwile meczu z Norwegią. Wygraliśmy 31:30 (14:14). Decydującego gola zdobył Artur Siódmiak na sekundę przed końcem spotkania.

6. Macedonia 5 2 132:155

Pierwsza połowa przypominała szachy. Oba zespoły starały się grać uważnie w obronie, jednocześnie wykorzystując każdy błąd rywala w ataku. Podopieczni Bogdana Wenty prowadzili 9:7, ale silne i szybkie trafienia z drugiej linii przeciwników znajdowały drogę do siatki Sławomira Szmala. Gra była twarda i skończyła się rezultatem 14:14.

Im dłużej trwała druga odsłona, tym szybciej Polacy opadali z sił. Nieustanne roszady w składzie, jakie przeprowadzał Wenta, tylko częściowo dawały rezultat. Polacy nie potrafili narzucić rywalom swojego stylu. Popełniali błędy w defensywie. Jednak zryw naszych reprezentantów w ostatnich minutach, szybsze akcje w końcu przyniosły rezultat. Norwegowie pogubili się w swojej ostatniej akcji, a Siódmiak strzałem do pustej bramki dał nam wymarzone zwycięstwo.

Najwięcej goli dla Polaków zdobył Karol Bielecki - 5.

Zanim doszło do meczu biało-czerwonych z Norwegią, kibice nad Wisłą z wielkim niepokojem oczekiwali na rezultat meczu rozgrywanego wcześniej Dania - Niemcy. Dopiero w ostatniej minucie spotkania zawodnicy z Półwyspu Jutlandzkiego zdobyli dwa gole, które zadecydowały o ich awansie, a jednocześnie pozbawiły go Niemców. Zwycięstwo tych pierwszych 27:25 (14:14) oznacza, że Niemcy nie obronią tytułu sprzed dwóch lat.