Piłka ręczna: Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 33:26 (16:11)

Zgodnie z przewidywaniami Słupia pokonała warszawskie akademiczki. Słupskie szczypiornistki zachowały szansę na walkę o utrzymanie się w ekstraklasie. Do tego celu potrzebne są im kolejne punkty w dwóch następnych meczach.

Tabela

Tabela

9. Ruch Chorzów 26 18 636-673
10. AZS AWFiS Gdańsk 26 15 672-738
11. Słupia Słupsk 26 14 595-779
12. AZS AWF Warszawa 26 0 614-956

W slupskiej hali Gryfia poziom spotkania nie zachwycił, bo nie mógł, gdyż grały dwa najsłabsze zespoły ekstraklasy. Gra było wyrównana do 23. minuty. Potem od stanu 10:9 dla Słupi nastąpił jej odjazd. Oto kolejne zapisy rywalizacji: 14:9 w 27. minucie, 23:16 w 48. minucie i 28:21 w 55. minucie.

Mimo prowadzenia słupszczanki popełniały błędy - gubiły piłkę, rzucały niecelnie z dobrych pozycji, a ponadto grały zbyt rozluźnione w obronie. Szczególnie brak koncentracji dało się zauważyć u najbardziej doświadczonych zawodniczek ze Słupska. Miejscowe myślały, że warszawianki poddadzą się bez walki.

Akademiczki nie kapitulowały i starały się ambitnie grać do ostatniej syreny meczowej. Warto nadmienić, że AZS AWF z Warszawy nie zdobył jeszcze żadnego punktu w sezonie 2008/2009. Przed wyższą przegraną warszawską ekipę uratowała Olga Pawłowska. Ta bramkarka wiele razy popisała się kapitalnymi interwencjami. W zespole ze stolicy najskuteczniejszą zawodniczką była Sylwia Marczuk, która zdobyła 8 bramek.

- Moja drużyna nie zagrała najlepiej, ale to wystarczyło na warszawianki - ocenił Adam Fedorowicz , szkoleniowiec Słupi. - W dwóch pozostałych meczach typu być albo nie być forma moich podopiecznych musi być zdecydowanie wyższa.

Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 33:26 (16:11).

Dla Słupi gole zdobyły: Natalia Brzezińska - 10, Magdalena Maszota - 7, Agnieszka Łazańska -Korewo - 6, Anna Pniewska - 5, Karolina Szczukowska - 3, Paulina Muchocka - 1, Agata Januszewska - 1. Grały jeszcze: Agnieszka Marciuch i Paulina Wawer. W bramce występowały ma zmiany: Iwona Łoś i Marta Backiel. Obydwie bramkarki spisały się bardzo dobrze.

W innym meczu o utrzymanie Ruch pokonał AZS AWFiS 31:26 (13:9).