Piłka ręczna. Sukces młodych zawodniczek Anity Unijat

Młodziczki Słupi są już mistrzyniami województwa. Z piłką Patrycja Gruszczyńska. Fot. Łukasz Capar
Mimo spadku piłkarek ręcznych Słupi Słupsk z ekstraklasy, jest nadzieja, że niedługo zły stan odmieni się. Coraz więcej sukcesów notują bowiem młode zawodniczki klubu, podopieczne Anity Unijat. Właśnie zostały mistrzyniami województwa pomorskiego.

Mistrzynie

Mistrzynie

Skład Słupi SP 5: bramkarki - Monika Siwiec i Anita Proczek, zawodniczki w polu: Małgorzata Trawczyńska, Patrycja Gruszczyńska, Karolina Jedlińska, Klaudia Domaros, Kamila Kaczanowska, Aleksandra Szadzińska, Zuzanna Rogala, Roksana Piechota, Natalia Stelmachowicz, Kalina Kwiatkowska i Olimpia Karagiannis.

Drużyna Słupi SP 5 dziewcząt z rocznika 1997 zwyciężyła w czwartym turnieju finałowym województwa pomorskiego w Słupsku. Wygrała dwa mecze ze Szczypiorniakiem Ustka 7:4 i Cisową Gdynia 18:5.

W ostatnim spotkaniu słupszczanki uległy MTS I Kwidzyn 8:14 i była to ich jedyna porażka w finałach. Inne wyniki: Cisowa - MTS I 8:13, Szczypiorniak - MTS I 6:5, Cisowa - Szczypiorniak 5:12.

Zmaganiom słupskiego zespołu towarzyszył gorący doping ze strony werblistów, rodziców i przyjaciół młodych zawodniczek.

Po czterech turniejach Słupia SP 5 zgromadziła 22 punkty i została najlepszym zespołem w swojej grupie wiekowej. Trenerem mistrzyń województwa pomorskiego jest Anita Unijat, wciąż podstawowa zawodniczka seniorek, ale już wskazana przed trenera Adama Fedorowicza jako trenerka pierwszego zespołu w I lidze.

Szczypiorniak z Ustki w finałach ugrał 9 punktów i ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji. Trenerem tego zespołu jest Zdzisław Buczkowski. Królem strzelców finałów w hali Gryfia została Patrycja Gruszczyńska - 128 goli.

Kamila Kaczanowska została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju, a wyboru dokonały seniorki Słupi. Ponadto z każdej drużyny wybrano najlepsze szczypiornistki.

Oto one: Roksana Piechota (Słupia SP 5), Martyna Tuptyńska (MTS I), Anna Biernaczyk (Szczypiorniak) i Angela Wasak (Cisowa).