Piłkarze Gryfa Słupsk przegrali w meczu z Gromem Nowy Staw (zdjęcia)

Gryf (biało-czerwone stroje) uległ Gromowi 2:3
Gryf (biało-czerwone stroje) uległ Gromowi 2:3 Łukasz Capar
W zaległym spotkaniu 18. kolejki IV ligi, piłkarze Gryfa Słupsk na stadionie przy ulicy Zielonej nie dali rady zespołowi Gromu Nowy Staw ulegając 2:3 (1:1).

Słupszczanie wystąpili na własnym stadionie po bardzo długiej przerwie (ostatni mecz z Gedanią 31 października).

Niestety pierwszy wiosenny mecz w Słupsku nie był udany. Oba zespoły zagrały w ustawieniu 3-5-2. Słupszczanie nieco z konieczności (tak też będzie w następnym meczu w Gniewinie) z uwagi na braki kadrowe.

Goście objęli prowadzenie w 14. minucie. Niedźwiecki dostał prostopadłe podanie i z bocznego sektora pola karnego huknął pod poprzeczkę. Wyrównanie padło już siedem minut później. Ostrą piłkę z prawej strony zagrał Patryk Dąbrowski, a w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się doświadczony Fabian Słowiński trącając piłkę w kierunku bramki. Druga połowa nie porywała. W polu karnym Marcina Karniluka faulował Nikita Tsykalo i z 11 metrów gola zdobył Kielar. Potem wysoka i daleka piłka w pole karne, gdzie główkował Bany z boku pola karnego i piłka wpadła do siatki. Wynik ustalił Słowiński po rzucie karnym.

Gryf Słupsk - Grom Nowy Staw 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Niedźwiecki (14), 1:1 Fabian Słowiński (21), 1:2 Krystian Kielar (67-karny), 1:3 Mateusz Bany (86-głową), 2:3 Fabian Słowiński (89-karny)

Gryf: Bielańczuk - Wańdzio, Wiśniewski, Tsykalo, D.Więckowskil (74 D.Mikołajczyk), Jendruch, Kowtunenko (90 Szymon Mytych), Dąbrowski, Zieliński, Majcher, Słowiński. Grom: Knut - Ziewiec, Bany, Jędrzejewski, Karniluk, Danielak, Kielar, Janowskil (38 Włodarczyk), Wieliczko, Rapińczuk (90 Michalski), Niedźwiecki (77 Marlon Orlando Escobar).

Gry zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli z 25 punktami. Grom jest 15. - 21 punktów. Do rozegrania pozostały dwie kolejki przed podziałem IV ligi na dwie grupy (po 10 zespołów). 1 maja Gryf zagra z wiceliderem Stolemem w Gniewinie, a tydzień potem podejmie Gwiazdę Karsin (10. miejsce, 23 punkty).

Klasa okręgowa

W zaległym spotkaniu słupskiej klasy okręgowej, Barton Barcino przegrał z KS Włynkówko 1:2.