Piotr Lisowski nową siłą ataku lęborskiej Pogoni

W ten najbliższy weekend do czwartoligowej batalii przystąpią piłkarze. Przypomnijmy, że po siedemnastu meczach rundy jesiennej Pogoń Lębork zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Jej dorobek to 23 punkty i bilans bramkowy 17-29. Lęborska drużyna bardzo słabo prezentowała się w poczynaniach ofensywnych. Tylko dwie drużyny (Grom i Wda) mają mniej zdobytych bramek od lęborczan. Ekipa z Nowego Stawu strzeliła 16 goli. Zespół z Lipusza zaliczył tylko 14 trafień do siatki. Nową siłą w ataku pogonistów ma być Piotr Lisowski (rocznik 1993).

Ten napastnik jest wychowankiem Jantara Ustka. W swojej karierze grał w słupskim Gryfie , Pomorzu Potęgowo, Jaguarze Gdańsk, Wieży Postomino. Ostatnie pół roku popularny „Lisu“ reprezentował barwy Jantara. Z Ustki do Lęborka piłkarz przeszedł na zasadzie definitywnego transferu. Nowy pogonista poznał trenera Waldemara Walkusza podczas testów, gdy ten był szkoleniowcem bytowskiego Druteksu-Bytovii. W połowie marca ma wznowić treningi w Pogoni Wojciech Dobek. Ten zawodnik miał przerwę z powodu problemów zdrowotnych.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani