Piotr Ostrowski ze Słupska został dyrektorem TVP Gdańsk

  Piotr Ostrowski ze Słupska został dyrektorem TVP Gdańsk

  Magdalena Olechnowicz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Piotr Ostrowski

  Piotr Ostrowski ©Fot. Bogdan Stech

  Słupszczanin Piotr Ostrowski, dziennikarz, który karierę zawodową rozpoczynał w Głosie Pomorza od piątku będzie dyrektorem TVP Gdańsk. Zastąpi dotychczasową szefową Joanną Strzemieczną - Rozen.
  Piotr Ostrowski

  Piotr Ostrowski ©Fot. Bogdan Stech

  Pracę straciło czterech dyrektorów oddziałów terenowych telewizji - w TVP Bydgoszcz - Maria Kudroń, TVP Gdańsk - Joanna Strzemieczna-Rozen, TVP Poznań - Jolanta Hajdasz, TVP Szczeciń - Piotr Lichota.

  Od piątku zastąpią ich: w Bydgoszczy - Tomasz Pietraszak, w Gdańsku - Piotr Ostrowski, w Poznaniu - Lena Bretes, w Szczecinie - Zbigniew Pankiewicz.

  - Nie chcę komentować tych zmian. Widzę, ze wszędzie dyrektorskie stanowiska objęli doświadczeni dziennikarze. Do mnie zadzwonił zarząd i zapytał, czy jestem gotów objąć to stanowisko. Cieszę się, aczkolwiek wiem, ze przede mną trudne zadanie - mówi Piotr Ostrowski.

  Ostrowski urodził się 44 lata temu w Słupsku. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Głosie Pomorza.

  Studiował dziennikarstwa uniwersytecie w Poznaniu, potem zarządzanie przedsiębiorstwem i marketing w Niemczech, a następnie geografię z turystyką na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

  W tej chwili kontynuuje jeszcze studia doktoranckie w Warszawie. Pracował w TVP Szczecin, później był kierownikiem oddziału w Koszalinie i w Słupsku.

  Następnie przez pewien czas kierował redakcją Panoramy w Gdańsku. Do dziś pracował tam jako dziennikarz programów informacyjnych.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo