Piotrkovia Piotrków Trybunalski - Słupia Słupsk 41:20 (21:8)

Anna Pniewska (z piłką) zdobyła w meczu 7 goli.
Anna Pniewska (z piłką) zdobyła w meczu 7 goli. Fot. Łukasz Capar
To właściwie była wycieczka. Słupia Słupsk straciła w Piotrkowie Trybunalskim 41 goli, 20 z kontry. Dlatego przegrała.

Gospodynie szybko objęły prowadzenie i przyjezdnym nie pomogły wskazówki Adama Fedorowicza, szkoleniowca Słupi jakich udzielał przed spotkaniem. Jego zawodniczki już przed meczem pogodziły się z porażką. W 5. minucie przegrywały 2:4, w 10. 3:9, w 20. było 5:15 i mecz był właściwie rozstrzygnięty.

- W drugiej połowie było już lepiej - pocieszał się Fedorowicz. Tyle, że gospodynie mogły grać już zmienniczkami. Aż 41 goli z bramek zdobytych przez Piotrkovię padło po kontrach. Słupia gubiła piłkę i popełniała błędy w rozegraniu. - Martwi mnie to, bo naprawdę nie biegały, a w ten sposób nie da się nawet prowadzić w miarę wyrównanej gry - mówił po spotkaniu Fedorowicz.
Przy takiej przewadze miejscowych można było się skupić na obserwowaniu nowych zawodniczek, które wystąpiły w barwach Słupi. Obie pozyskane ze Startu Elbląg. Żurawska zdobyła trzy gole. - Miała jednak dużo błędów w obronie - komentował szkoleniowiec. Łoś grała w bramce na zmianę z Backiel. - To nie był jej dobry występ. Spaliła się psychicznie w debiucie - podsumowywał słupski coach.

Piotrkovia - Słupia 41:20 (21:8).

Słupia: Pniewska 7, Szabała, Unijat po 4, Żurawska 3, Łazańska, Muchocka po 1. Broniły: Backiel i Łoś.
Pozostałe wyniki:

SPR Lublin - Politechnika Koszalińska 36:21, Łączpol Gdynia - AZS AWF Warszawa 43:21, Zagłębie Lubin - Carlos-Astol Jelenia Góra 34:19, Start Elbląg - Ruch Chorzów 35:24, Zgoda Ruda Śląska - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 29:28.

1. SPR Lublin 4 8 151-95
2. Piotrcovia Piotr. T. 4 7 114-84
3. Łączpol Gdynia 4 6 130-93
4. Zagłębie Lubin 4 6 120-102
5. Zgoda Ruda Śląska 4 6 122-112
6. AZS AWFiS Gdańsk 4 5 118-81
7. Start Elbląg 4 4 132-124
8. Politechnika 4 4 87-104