PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa na fotelu lidera. Bramka Rosołka ozdobą meczu

Piotr Rzepecki
PAP/Leszek Szymański
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa wygrywa z Wartą. Skromne zwycięstwo 1:0 daje piłkarzom ze stolicy fotel lidera. Przynajmniej do poniedziałku. Przed swoim meczem bowiem jest Raków, który po ewentualnej wygranej z Miedzią Legnica może Legię strącić na drugą lokatę. Jedyna bramka dziś przy Łazienkowskiej to efektowne trafienie Macieja Rosołka w pierwszej połowie.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Warta Poznań 1:0 (1:0)

Mecz miał swojego lidera, choć Warta w tym sezonie jest niebywale groźna w delegacjach: cztery wygrane, jeden remis i jedna porażka - tak wygląda bilans podopiecznych Szulczka na wyjazdach. Mecz w Warszawie również miał być niespodzianką w wykonaniu Warty, tak przynajmniej zapowiadał sam trener, który mówił, że chce sięgnąć przy Łazienkowskiej po komplet.

Legia nie pozwalała jednak dłużej utrzymywać się rywalom przy piłce i sama starała się już od pierwszych minut napocząć rywala. Próbowali między innymi Carlitos strzałem głową, później w polu karnym znalazł się Wszołek, ale jego dogrania nie wykorzystał jeden z kolegów. Legia cały czas napierała, a w 23. minucie znalazła drogę do bramki gości. Zaryzykował Maciej Rosołek, który uderzył z powietrza po interwencji obrońcy Warty, Ivanova. Rosołek przymierzył perfekcyjnie, a jego trafienie napędziło trybuny przy Łazienkowskiej, na których zasiadło dziś ponad 20 tys. widzów.

Warta rzadko opuszczała swoją połowę w pierwszej części meczu. Większość długich podań nie dochodziła do adresatów, a w ataku pozycyjnym Legia szybko doskakiwała i nie miała kłopotów z odbiorem futbolówki.

W drugiej połowie Legia często gościła w polu karnym Warty. Zagrożenie siał Carlitos, który popisał się efektownym dryblingiem zakończonym niecelnym strzałem. Drugiego gola szukał również Rosołek, którego strzały musiał bronić Lis. Warta raz wyszła z obiecującą kontrą, ale uderzenie Destana świetnie zblokował Nawrocki.

Legia Warszawa musiała drżeć do samego końca. W szeregi stołecznego klubu wdarło się dużo nerwowości, niepotrzebnych strat, a wynik 1:0 nie był żadną gwarancją spokoju. Warta jednak nie zdołała strzelić gola na wagę remisu. Najbliżej był Destan, który w końcówce wraz z Zrelakiem tworzył duet napastników, a ich ataki były groźne dla gospodarzy. Zawsze jednak czegoś brakowało. W ostatniej akcji meczu uderzał jeszcze Corryn, ale jego strzał poleciał wysoko nad bramką Tobiasza.

Legia inkasuje trzy punkty i melduje się na fotelu lidera. O punkt wyprzedza Raków, który swój mecz zagra w poniedziałek z Miedzą Legnica. Warta Poznań plasuje się na 12. miejscu.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Warta Poznań (w skali 1-6):