Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Placyk w centrum Słupska pod nadzorem kamer dewastowany [ZDJĘCIA]

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Plac zabaw powstały w ramach rewitalizacji
Plac zabaw powstały w ramach rewitalizacji gh
Teren między ulicą Długą i Ogrodową miał stać się wizytówką rewitalizacyjnych zmian w tym rejonie Słupska.Tymczasem stał się, zdaniem części mieszkańców, wizytówką nieporządku i aktów wandalizmu.

W weekend jeden z mieszkających w pobliżu czytelników przysłał nam zdjęcia zdewastowanego placyku zabaw przy Domu Sąsiedzkim.

- Czasami zaglądam tutaj z córką, ale ostatnio przeżyłem szok. Jedyna huśtawka w tej części miasta zerwana. I nie wygląda na to, by stało się tak przez przypadek. Raczej to celowe, wymagające sporo pracy i siły zniszczenie. Ogrodzenie też w części zniszczone, krzewy w środku połamane. Ja wiem, że to młodzież z dzielnicy zrobiła. Ale dlaczego teren nie jest dopilnowany - pyta słupszczanin mieszkający w pobliżu.

Placyk powstał w ramach rewitalizacji. Teraz zarządza nim Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Już wie o zniszczeniu huśtawki.

Plac zabaw powstały w ramach rewitalizacji

Placyk w centrum Słupska pod nadzorem kamer dewastowany [ZDJĘCIA]

- PGM otrzymał zgłoszenie i usunie istniejącą usterkę - zapewnia Monika Rapacewicz, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Co ciekawe w Domu Sąsiedzkim jest monitoring, obejmuje on teren wokół budynku.

- Monitoring na tym podwórku jest i działa. Wiem, że PGM wspólnie ze Strażą Miejską podejmie próbę ustalenia, czy zniszczenie nastąpiło w wyniku aktu wandalizmu, czy też w trakcie użytkowania sprzętu po prostu uległ degradacji - tłumaczy rzeczniczka ratusza. - Teren jest ogólnodostępny, ponieważ takie było założenie. Chcemy, żeby tam gdzie to możliwe, miasto było otwarte, nawet w tak dosłownym tego słowa znaczeniu, jak brak ogrodzeń. Wiemy, że czasem może to się wiązać z takimi wypadkami, ale chcemy ufać mieszkańcom, że nie będą niszczyli tego, co jest wspólne i tak naprawdę dla nich.

To nie pierwszy przypadek zniszczeń w okolicy Długiej obiektów powstałych podczas rewitalizacji. W ramach drugiego etapu rewitalizacji powstał też w 2018 roku tzw. kieszeniowy ogród między ulicami Jaracza a Długą. I po paru miesiącach wyglądał, jak po przejściu armii Wandalów. Potem zaś znowu wyglądał jak nowy. Czy dlatego, że doczekał kamer monitoringu?

Urzędnicy cieszyli się, że instalacja kamer rozwiązuje problem. Teraz okazuje się, że nie do końca. Po zimie w owym parku też jest już sporo zniszczeń.

- Jako Miasto borykamy się też z problemem dostosowania ilości operatorów monitoringu miejskiego tak, aby był on obserwowany 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Staramy się w chwili obecnej o zwiększenie ilości pracowników tak, aby wprowadzić w życie całodobowy monitoring. Jednak ze względów na pandemie nie jest to łatwe - tłumaczy Monika Rapacewicz.

Urzędnicy odpowiedzialni za rewitalizację Słupska podkreślają, co było widać przy pierwszej rewitalizacji w okolicach Wojska Polskiego,z czasem na nowych obiektach, podwórkach jest coraz mniej aktów wandalizmu. słupszczanie wraz z poprawą otoczenia, poprawiają zachowanie. Oby tak było i w okolicy Długiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza