Play off: Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 97:92 (zdjęcia, wideo)

(krab)
Nie udało się Enerdze Czarnym pokonać Zastalu w pierwszym meczu fazy play off Tauron Basket Ligi. W decydującej akcji czwartej kwarty na sekundy przed końcem Burrell nie trafił decydującego rzutu. W dogrywce lepsi byli gospodarze.

Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 97:92

Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk, mecz nr 1 - 92:97
Kwarty: [23:27] [26:17] [14:19] [17:17], dogrywka [17:12]

Mecz rozpoczął się po myśli Energi Czarnych, którzy narzucili swój styl od pierwszych minut i w pierwszej kwarcie prowadzili już 12:3. Wtedy trener gospodarzy Mihajio Uvalin wziął czas, po którym gra się wyrównała.

Skrót z meczu

Od tej chwili żadna z drużyn nie wypracowała sobie wystarczającej przewagi a mecz był bardzo zacięty. Czarni mogli skończyć ten mecz w regulaminowym czasie. Na osiem sekund przed końcowym gwizdkiem piłkę miał Stanley Burrell, który przy remisie 80:80 spudłował.

W Dogrywce Zastal, który cały mecz pudłował rzuty za trzy punkty, zaczął trafiać z dystansu. Czarni nie potrafili wyłączyć z gry Waltera Hodge, który zdobywał punkty po akcjach z rzutów wolnych. Za pięć przewinień zszedł David Weaver. Gospodarze niesieni dopingiem nie dali sobie już zabrać prowadzenia.

We wtorek drugi mecz play off w Zielonej Górze. Następnie rywalizacja przeniesie się do Słupska. Do półfinału przejdzie drużyna, która odniesie trzy zwycięstwa.

Relacja ze spotkania, analizy, rozmowy z zawodnikami i trenerami w poniedziałek, 23 kwietnia w Głosie Pomorza. Gazetę możesz kupić także przez internet ZOBACZ JAK