Plebiscyt Osobowość Roku 2017. Poznaliśmy laureatów [wideo,...

  Plebiscyt Osobowość Roku 2017. Poznaliśmy laureatów [wideo, zdjęcia]

  monika.zacharzewska@polskapress.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  We wtorek (6.03) uhonorowaliśmy laureatów naszego plebiscytu. Jednogłośnie decyzją kapituły „Głosu Pomorza” Człowiekiem Roku 2017 został słupszczanin Dariusz Przybysz.
  Plebiscyt Osobowość Roku 2017. Poznaliśmy laureatów.
  1/27
  przejdź do galerii

  Plebiscyt Osobowość Roku 2017. Poznaliśmy laureatów. ©Krzysztof Piotrkowski

  Przy okazji plebiscytu „Osobowość roku” nasza redakcja wybiera też jedną osobę, które przyznaje tytuł „Człowieka roku”. - Zgodnie, za 2017 rok, ten tytuł zdecydowaliśmy się przyznać Dariuszowi Przybyszowi. Wsławił się on niezwykłym wyczynem, ratując małą dziewczynkę, która wraz z wózkiem wpadła do kanału portowego w Ustce. Niezwykła odwaga, a przede wszystkim zimna krew i błyskawiczna reakcja spowodowały, że dziecko ocalało. A po leczeniu w pełni wróciło do zdrowia - argumentuje decyzję kapituły Krzysztof Nałęcz, redaktor naczelny „Dziennika Głosu Pomorza”.

  To do Dariusza Przybysza trafiły wczoraj, w czasie uroczystej gali w Dolinie Charlotty, tytuł Człowieka Roku 2017 i statuetka. Uhonorowany nie ukrywał wzruszenia. Słupszczanin został doceniony przez kapitułę „Głosu” za bohaterską postawę. We wrześniu ubiegłego roku na usteckim molu zauważył, jak do kanału portowego stacza się wózek z malutkim dzieckiem. - Do wody wskoczyłem tak, jak stałem, i zacząłem szukać dzieciaczka - opowiadał „Głosowi”.

  Znakomite Osobowości i Człowiek Roku 2017


  Człowiekiem Roku 2017, decyzją kapituły „Głosu Pomorza“, został Dariusz Przybysz. Słupszczanin, który bez wahania skoczył do kanału portowego, by ratować dziecko. Dzięki niemu Oliwka żyje.

  Nasi czytelnicy wybrali natomiast Osobowości Roku w czterech kategoriach.

  Tytuł Osobowość Roku w kategorii Kultura i sport zdobyłJan Ponulak, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Start Miastko, nominowany za bardzo dobre zarządzenie klubem.

  Drugie miejsce w tej kategorii zajął Piotr Modzelewski, pracownik naukowy Akademii Pomorskiej, psycholog, terapeuta, nominowany za książkę „Wstań. Stres, lęk i depresja a styl życia”, a trzecie Łukasz Chwieduk, nominowany za awans do półfinału konkursu Mam talent.

  Osobowością Roku 2017 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna został dr n. med. Wojciech Homenda, specjalista chorób wewnętrznych, hematologii, transplantologii klinicznej nominowany za skuteczne starania w kierunku uruchomienia w Słupsku oddziału przeszczepowego.

  Drugie miejsce w tej kategorii zajął Karol Waszak, nominowany za inicjatywę akcji „Kieruj się sercem - bądź świadomy na drodze“, a trzecie Przemysław Kaca, działacz społeczny, nominowany za Tydzień Praw Dziecka w Słupsku i cykl Debat Oksfordzkich dla młodzieży,

  W kategorii Samorządność i społeczność lokalna tytuł Osobowości Roku zdobył Maciej Chaberski, zastępca burmistrza Kępic, nominowany za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Drugie miejsce zajęła Anna Bogucka-Skowrońska, mecenas nominowana za stanięcie na czele protestów przeciwko reformie sądownictwa, a trzecie Alina Jasiocha, kierowniczka filii nr 8 biblioteki w Słupsku, nominowana za organizację spotkań aktywizujących seniorów.

  W kategorii Biznes Osobowością roku został Jerzy Malek, prezes Milarex, nominowany za stworzenie kolejnego giganta przetwórstwa ryb. Drugie miejsce zajął Wojciech Megier, właściciel firmy Karo z Sątoczna, nominowany za łączenie działalności biznesowej ze sponsorską i społeczną, a trzecie Łukasz de Lubicz Szeliski, prezes spółki Uzdrowisko Ustka, nominowany za zorganizowanie balu charytatywnego „Lubicz & Friends” z rekordowa zbiórką 130 tys. złotych na rzecz fundacji Nadzieja oraz wsparcie akcji kibiców Czarnych „Mamy swoją energię”.

  Plebiscyt Osobowość Roku 2017. Poznaliśmy laureatów. Wideo cz. II
  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo