Plenerowe spektakle na ulicach Ustki. Na plaży gwiazdy sceny i ekranu

Daniel Klucek, Kinga Siwiec
W weekend na ulicach Ustki pojawią się teatry uliczne. Będą spektakle dla dzieci i dla dorosłych widzów. Natomiast na plaży w ramach Projektu Plaża zobaczymy gwiazdy muzyczne i te znane z seriali oraz programów TVN.

Teatry na ulicy

Na usteckie chodniki wyjdą aktorzy i artyści z całego kraju, którzy bawić nas będą rozmaitymi spektaklami i pokazami, wystawianymi pod gołym niebem. Będzie można zobaczyć przedstawienia komediowe, teatralne, pokazy cyrkowe i iluzjonistyczne, jak również pokazy tańca. Wśród atrakcji nie zabraknie także tych dla najmłodszych. Przy specjalnych stanowiskach kuglarskich będziemy mogli spróbować swoich sił w żonglowaniu czy jeździe na monocyklu.

W tym roku Ustkę odwiedzą teatry z Krakowa, Zielonej Góry, Wrocławia oraz Słupska.

Główną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie krakowski teatr KTO. Artyści z KTO zachwycają widzów z całej Europy oraz obu Ameryk swoimi niezwykle barwnymi oraz emocjonującymi inscenizacjami. Zagrają dwa spektakle. Pierwszym z ich będzie „Peregrinus”, za który otnagrodę Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016.

Drugim przedstawieniem będzie „Zapach czasu”, opowiadającym o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości. W widowisku artyści nie wypowiadają ani słowa, ale towarzyszy im muzyka Piotra Czajkowskiego, tym atrakcyjniejsza, że wygrywana na żywo na harmonijkach ustnych. A to wszystko na tle olbrzymich, ruchomych dekoracji, przy akompaniamencie pokazów pirotechnicznych i akrobatycznych.

Wystąpią znane i lubiane teatry - Teatr na Walizkach z Wrocławia, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, Teatr Tęcza ze Słupska. Po raz pierwszy zobaczymy także teatr Oto To z Wrocławia. Wstęp na spektakle jest wolny.

Telewizja na plaży

Od piątku do niedzieli na usteckiej plaży odbędzie się jedna z większych imprez wakacyjnych w Polsce. Już po raz kolejny TVN podczas Projektu Plaża zaserwuje wczasowiczom oraz mieszkańcom Ustki sporo atrakcji oraz pomysłów na spędzenie letnich dni i nocy.

Piątkowy poranek rozpocznie się aktywnie - na godz. 8.30 przewidziany jest jogging. O godz. 9 odbędzie się oficjalne otwarcie miasteczka oraz ruszą zapisy do turniejów plażowych. Przez większość dnia dostępne będą rozgrywki sportowe oraz konkursy z nagrodami. O godz. 15 w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych z finalistami programu You Can Dance - Po Prostu Tańcz!

Wieczorami będzie czas na koncerty gwiazd oraz pokazy ulubieńców publiczności.

W piątek o godz. 21.30 zaśpiewa Rafał Brzozowski, w sobotę o godz. 21. zobaczymy fantastyczne show duetu z You Can Dance - Po prostu tańcz! - Klaudii Antos i Artura Kuriata. Natomiast późniejszym wieczorem wystąpi Klaudia Gawor, zwyciężczyni programu X Factor.

Czekają na nas takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, kula sferyczna do chodzenia po wodzie czy jenga i twister w wersji maxi. A także liczne spotkania z gwiazdami znanymi z telewizji.

Miasteczko w piątek i sobotę czynne będzie do godz. 2, natomiast w niedzielę do godz. 17.

W sobotę w Dolinie Charlotty zakończy się 13. Festiwal Legend Rocka. Natomiast w Swołowie trwa festiwal EtnoBaltica.

Ostatni koncert festiwalu

W Dolinie Charlotty w sobotę zakończy sie 13. Festiwal Legend Rocka. Gwiazdą ostatniego dnia będzie The Australian Pink Floyd Show. To najbardziej znany „tribute band”, wykonujący muzykę legendarnego zespołu the Pink Floyd, koncertuje nieprzerwanie od ponad 30 lat. Swój pierwszy koncert w australijskim mieście Adelaide dali w 1988 roku, a od tamtej pory wystąpili w ponad 35 krajach na całym świecie. Na swoim koncertowym koncie mają m.in. występ na urodzinach jednego z liderów i kompozytorów the Pink Floyd Davida Gilmoura, w trakcie którego na scenie towarzyszył im zmarły w 2008 roku Rick Wright.

W sobotę przed The Australian Pink Floyd Show na scenie amfiteatru Doliny Charlotty wystąpi polska grupa RSC, obecna na scenie muzycznej od 38 lat. Zespół swoją działalność artystyczną prowadził w Rzeszowie od 1981 roku. W 1983 roku płyta zespołu RSC uzyskała status złotej płyty i sprzedała się w nakładzie 700 tysięcy. Po latach grupa reaktywowała się, koncertuje i nagrywa w oryginalnym składzie sprzed 38 lat, co branża muzyczna określiła, jako ewenement na rynku muzycznym.

Początek o godz. 20, gwiazdą wieczoru wyjdzie na scenę o godz. 22. Bilety kosztują 250, 200, 150 zł. Kupić je można na: ticketmaster.pl, eventim.pl i eBilet.pl, w recepcji hotelu w Dolinie Charlotty. W Słupsku: Biuro Podróży Wodnik, dworzec PKP, I piętro; Informacja Turystyczna, ul. Starzyńskiego 8; Agolamedia ul. Wojska Polskiego 16/B. W Ustce: LOT „Ustka i Ziemia Słupska”, ul. Marynarki Polskiej 71. W Lęborku: Biuro Turystyczne Expedite, pl. Pokoju 3.

Etniczne Swołowo

W piątek i sobotę w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie trwać będzie druga edycja Festiwalu EtnoBaltica.

W piątek o godz. 18 zagra Michalove. To młody zespół, złożony z trzech osób. Grupa pochodzi z Michałowa w powiecie słupskim. W ich repertuarze znajdziemy pieśni wielogłosowe, głównie ukraińskie, ale również polskie i bałkańskie. Śpiewają a’cappella oraz przy akompaniamencie.

O 19.15 wystąpi zespół O co Idze z Tuchomia w powiecie bytowskim. Grupa gra i śpiewa na kaszubską nutę, choć używa do tego współczesnych instrumentów, przez co ich muzyka brzmi mocno i energetycznie. Zajęła pierwsze miejsce podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu EtnoBaltica.

W sobotę o godz. 18 zagra Kapela PoPieronie z Beskidu Żywieckiego. Zespół tworzy czwórka młodych ludzi. Po latach kształcenia muzycznego założyli zespół, który łączy ich pasję do muzyki oraz miłość do góralskiej obyczajowości. W ich twórczości znajdziemy także pierwiastki kultury polskiej, słowackiej czy węgierskiej.

Natomiast o godz. 19.15 zagra zespół Tekla Klebetnica z Beskidu Śląskiego. To kapela folkowa, która oprócz rodzimej muzyki góralskiej wykonuje charakterystyczną dla pasma Karpat, nie stroniąc także od melodii bałkańskich. Ich repertuar to połączenie tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu. Wstęp jest wolny.

Plenerowe spektakle na ulicach Ustki. Na plaży gwiazdy sceny i ekranu
Fot. Materiały prasowe

Sporo wydarzeń odbędzie się w weekend w Słupski i regionie. Warto znaleźć na nie czas.

Szynel w teatrze

w sobotę w Nowym Teatrze zobaczymy komedię „Wszyscyśmy z jednego szynela”. Spektakl przeniesie widzów do świata dziewiętnastowiecznej Rosji. Składa się z krótkich, zabawnych historii, czerpiących swe inspiracje z twórczości wschodnich mistrzów pióra - Gogola, Dostojewskiego i Czechowa. „Wszyscyśmy z jednego szynela” to przedstawienie muzyczne, pełne rzewnej wschodniej muzyki oraz urozmaicone pieśniami Janusza Wojtarowicza. Humorystyczne, często ironiczno-satyryczne anegdoty oscylują gdzieś pomiędzy teatrem a kabaretem. Mimo że często sarkastyczne, historie nie są pozbawione swoistego ciepła i liryzmu. Rafał Kmita, autor i reżyser spektaklu, stworzył świat, który bawi i wzrusza, a czasami skłania do refleksji.

Bilety w cenie 30 i 35 złotych możemy nabyć w kasie teatru.

Smaczny weekend

Na placu Zwycięstwa od piątku do niedzieli w godz. 10-20 rozstawią się food trucki. Znaleźć tam będzie można przekąski, dania główne oraz desery i napoje. Do wyboru będą m.in.: lody tajskie, hot dogi, burrito i quesadilla, frytki belgijskie, kapsalon, tradycyjne polskie dania, panierowane kawałki kurczaka, lemoniada molekularna i burgery. Wstęp wolny.

Rockowy garden party

Słupski zespół No Co Puka zagra w niedzielne południe w parku Waldorffa w ramach Garden Party u Karola. Ich muzyka to mieszanka bluesa, rocka, reggae, popu i jazzu, którymi zespół sprawnie operuje. Nic dziwnego, bowiem grupę tworzą doświadczeni słupscy muzycy. Skład zespołu: Wiesław Krawczykiewicz - wokal, gitara akustyczna, Roman Pawlaczyk - wokal, gitara akustyczna, Andrzej Guziński - wokal, gitara basowa, saksofon, Jacek Bochenek - perkusja.

Niebanalne teksty znanych twórców: Bursy, Tuwima, Grochowiaka, Białoszewskiego, Gałczyńskiego, Przybosia, Stachury czy Błoka w autorskich kompozycjach i aranżacjach zespołu gwarantują jakość muzycznych doznań.

W razie złej pogody koncert zostanie przeniesiony do sali filharmonii. Wstęp wolny.

Kowale na plenerze

Od piątku do niedzieli w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie już po raz ósmy odbędzie się Plener Kowalski. Będzie można oglądać pracę kowali z całej Polski, a także obejrzeć przywiezione przez nich wyroby kowalstwa artystycznego. Przed kuźnią rozstawione będą również stoiska rękodzielnicze. Ostatniego dnia pleneru, w niedzielę, w ogrodzie muzeum uruchomiony zostanie ruszt wykonany przez mistrzów kowalstwa. Uczestnicy imprezy będą mogli kupić kiełbasy i kaszanki lokalnego wyrobu i samodzielnie upiec je nowym ruszcie.

Piknik na zdrowie

W niedzielę na Rynku Rybackim i dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się profilaktyczny piknik Pomorskie dla Zdrowia. Na mieszkańców czekać będą: kardiolodzy, chirurdzy, dermatolodzy, pulmonolog oraz specjaliści od leczenia otyłości. Na miejscu będzie też można wykonać badania profilaktyczne m.in. na WZW. Natomiast dla dzieci przygotowano zabawy z animatorem. Początek o godz. 10, wstęp wolny.

Noc winyli

Shemoo i Just Me zadbają o dobrą zabawę podczas piątkowej imprezy w klubie Dom Ówka. Just Me na klubowej scenie gra od sześciu lat, choć pierwsze kroki za gramofonami stawiał już 15 lat temu. Styl muzyczny, jaki prezentuje w swoich setach, to głównie tech house. Na co dzień związany z Summer Contrast Festival, na którym co roku z powodzeniem prezentuje swoje szerokie spektrum muzyczne. Shemoo, czyli Shemoo Figiel, to weteran winylowego grania. Zaczynał w czasach, w których lokalna scena didżejska dopiero się kształtowała. Początek o godz. 21, wejściówki: 10, 8 zł.

Taneczne przeboje

Na wakacyjną odsłonę Dirty Dancing będzie się można wybrać w sobotę o godz. 20 do klubu Dom Ówka. To hołd dla klasyków parkietów lat 70., 80. i 90. Usłyszymy hity takich gwiazd, jak: James Brown, Donna Summer, Bee Gees, Boney M., Abba, Michael Jackson, Bob Marley, Depeche Mode, Pet Shop Boys, George Michael, Eurytmics, Kim Wilde, Kajagoogoo, Bananarama, Prince, A-ha, Wham, Madonna, Kylie Minogue, Whitney Houston. Wejściówki: 10, 8 zł.

Noce zabaw

Wieczory z muzyką i tańcami organizuje klub Duo Cafe. Podczas piątkowego Summer Party i Gorączki letniej sobotniej nocy będzie się można pobawić przy gorących przebojach gwiazd światowej muzyki od lat 60. aż do współczesnych. Będą rytmy disco, house i klubowe. O dobór hitów zadbają didżeje. Początek każdego dniao godz. 22, wejściówki: 10 zł.

Angielski za darmo

W sobotę o godz. 19 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera odbędzie się kolejne spotkanie w ramach English Cafe. Przyjść mogą zarówno ci, którzy mówią biegle po angielsku, jak i osoby dopiero uczące się. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Macegoniuk i Marcin Grębowicz. Wstęp wolny.

Obejrzycie "SZADŹ" - zachęcają Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jeśli tvn -- juz pędzę!!

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3