PLK. Wciąż nie wiadomo jaka jest kolejność na miejscach 5-8

Koszykarze Asseco Prokomu dopiero w piątek będą wiedzieć czy zagrają w play off. Tomas Pacesas musi dobrze dyrygować swoimi graczami. Fot. Łukasz Capar
Dzisiaj miał się odbyć kolejny, piąty mecz ćwierćfinału play off Asseco prokom Sopot - Atlas Stal Ostrów Wielkopolski. Ze względu na żałobę narodową został przełożony na piątek, na godz. 19.

W dotychczasowych czterech meczach Atlas Stal Ostrów obnażył słabości mistrza Polski Asseco Prokomu, a przede wszystkim fatalną obronę. W czwartym meczu serii, a drugim w Ostrowie Stal wygrywała od pierwszych minut, a w 29 minucie gospodarze prowadzili różnicą 22 punktów 76:54.

W czwartej kwarcie mistrzowie Polski odrabiali straty, ale nie zdołali podopiecznym trenera Andrzeja Kowalczyka odebrać zasłużonego sukcesu. Brak rezultatu czwartej pary ćwierćfinału play off powoduje, że nie można ustalić ostatecznej kolejności zespołów z miejsc pięć - osiem w sezonie 2008/2009.

Jeśli Asseco Prokom Sopot wygra, to Kotwica Kołobrzeg będzie piąta, Polpharma Starogard Gdański szósta, AZS Koszalin siódmy, a Atlas Stal Ostrów Wielkopolski zajmie ósma lokatę.

W przypadku wyeliminowania sopocian ekipa Aseeco Prokomu zajmie piątą pozycję. Byłaby to największa sensacja sezonu, przewyższająca nawet wspaniałą postawę Kotwicy Kołobrzeg czy sensacyjne wycofanie Śląska Wrocław po pierwszych kolejkach.
Wyniki ćwiercfinałów play off

Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 3:1 - 58:70, 87:82, 83:72, 107:96. Awans Energi Czarnych.

Atlas Stal Ostrów Wlkp. - Asseco Prokom Sopot 2:2 - 92:90, 78:84, 79:85, 97:96. Piąty mecz w piątek. d Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 1:3 - 78:95, 65:91, 93:82, 76:84. Awans Anwilu Włocławek.

Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 3:0 - 81:64, 100:82, 83:77. Awans Turowa Zgorzelec.

Półfinały: Turów - Energa Czarni, Anwil - Asseco Prokom/Atlas Stal.