Płonie słynna karczma „Malinowa spiżarnia” w Wielączy (gm....

  Płonie słynna karczma „Malinowa spiżarnia” w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn). Akcja gaśnicza nadal trwa

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Pożar karczmy w Wielączy
  1/13
  przejdź do galerii

  Pożar karczmy w Wielączy ©Komenda Miejska PSP w Zamościu

  Z uzyskanych wstępnie informacji wynika, że pożar wybuchł dzisiaj (15 grudnia) po godz. 2 w nocy. Gdy przyjechał pierwszy zastęp straży pożarnej, drewniany budynek stał już niemal w całości w płomieniach. Na szczęście nikomu z obsługi nic się nie stało. W pokojach gościnnych także nie było nikogo. Straty są jednak ogromne.
  - O godz. 2:15 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku restauracji usytuowanego w miejscowości Wielącza - informuje bryg. Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zamościu. - Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku w pierwszej fazie działań zaangażowano 12 zastępów PSP i OSP a następnie kolejne.

  Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Wielącza strażacy stwierdzili, że wnętrze części restauracyjnej w całości było objęte pożarem. Zagrożona była część socjalno-kuchenna (usytuowana iw innej strefie pożarowej) oraz zbiornik na gaz propan-butan.

  - Podjęto działania gaśnicze. Najważniejsze, że nikt nie przebywał w budynku - mówi bryg. Andrzej Szozda. - Działania związane z dogaszaniem jeszcze trwają. Szczegółowa informacja zostanie przekazana po zakończeniu działań.

  Nie wiadomo jeszcze dlaczego doszło do pożaru. Niebawem napiszemy więcej na ten temat. „Malinowa spiżarnia” to karczma, która przeszła kuchenne rewolucje Magdy Gessler.

  (fot. mł. bryg. Przemysław Ilczuk)

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo