Pluszowy Jezus: do zabawy i do modlitwy? Kontrowersyjna...

  Pluszowy Jezus: do zabawy i do modlitwy? Kontrowersyjna oferta sklepu z Częstochowy

  BR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pluszowy Jezus: do zabawy i do modlitwy? Kontrowersyjna oferta sklepu z Częstochowy
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Dystrybucja Katolicka/Facebook

  Co mogą znaleźć niektóre dzieci z województwa śląskiego pod choinką? Pluszowego Jezusa. Taka nietypową ofertę przygotował dla najmłodszych i ich rodziców częstochowski sklep Dystrybucja Katolicka. Maskotka Jezusa, która kosztuje 99 zł. To cena promocyjna, bo wcześniej Pluszowy Jezus kosztował 120 zł. Firma na Facebooku zdradziła, że w planach jest również maskotka Matki Boskiej.

  Pluszowy Jezus: do zabawy i do modlitwy? Kontrowersyjna oferta sklepu z Częstochowy


  Ten produkt budzi ogromne wątpliwości i kontrowersje. Dystrybucja Katolicka, sklep z Częstochowy, w swojej ofercie handlowej ma Pluszowego Jezusa. Przedstawiciele sklepy przekonują jednak, że właściwie wykorzystana maskotka będzie służyć ewangelizacji. I wskazuje przykłady zastosowania:
  1. Modlitwa: pluszowy Jezus może być używany jako doskonała pomoc modlitewna.
  2. Kiedy zasypiasz: pluszowy Jezus jest wykonany z wyjątkowo miękkiego pluszu, a dzieci pokochają go podczas zasypiania.
  3. Msza Święta: pluszowy Jezus to wspaniała zabawka do spokojnej zabawy dla dzieci w czasie Eucharystii. Dziecko z łatwością wyobraża sobie sytuacje Ewangelii, gdy ma w ręku prawdziwą zabawkę Jezusa.
  4. Naśladowanie: Jezus Chrystus jest Emanuelem - Bogiem z nami (por. Mt 1,23) we wszystkich formach aktywności dziecka."[/i]
  <
  br>
  Zobacz galerię

  Sprzedawca tłumaczy, że nie jest producentem. Z propozycją zwrócił się do niego zagraniczny kontrahent, który zapytał czy taka maskotka się w Polsce przyjmie.

  - Zdecydowaliśmy, że sprawdzimy, jakie są opinie innych osób, zanim wprowadzimy maskotki do regularnej sprzedaży na polskim rynku." (pisownia oryginalna) - tłumaczą decyzję przedstawiciele sklepu i dodają, że dostrzegają, że posługiwanie się wizerunkiem Jezusa w formie pluszowej zabawki może być sprawą kontrowersyjną.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ile dać księdzu po kolędzie, jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej?

  - W nauczaniu religii wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych ważne jest, aby przekazać orędzie o Chrystusie jako Kimś szczególnie bliskim. Według nas pluszowa maskotka pomoże maluchom dostrzec w Jezusie swego Przyjaciela i Towarzysza, Kogoś, Kogo mogą darzyć nie tylko sympatią, ale prawdziwą miłością i czułością - dodaje sprzedawca.
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Pamietacie kultowe dyskoteki na Śląsku i Zagłębiu? ZDJĘCIA  Zenek Martyniuk, Boys i inni na Disco Attack w Katowicach ZDJĘCIA  Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 24.11.2017


  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo