Pływanie: Cztery złote medale Baranowskiej

Srebrna sztafeta z Lęborka. Od lewej Agnieszka Małecka, Agata Panek, Magdalena Baranowska i Aleksandra Baranowska. Fot. Archiwum Soleksu Lębork
Magdalena Baranowska ma powody do satysfakcji. Lęborska pływaczka wywalczyła pięć krążków, w tym cztery z najszlachetniejszego kruszcu. W sumie Solex wywalczył sześć medali.

Doskonałą formę zaprezentowały pływaczki Soleksu Lębork w zimowych mistrzostwach Polski 16-letnich juniorek w pływaniu, które odbyły się na 25-metrowej pływalni Ośrodka Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie.

Magdalena Baranowska czterokrotnie została mistrzynią kraju. Lęborczanka zdobyła pierwsze miejsca w wyścigach na: 50 m stylem dowolnym i motylkowym (25,44 s i 27,98 s) oraz na 100 m stylem dowolnym i zmiennym (53,03 s i 1.03,17 min). Do czterech złotych medali Baranowska dorzuciła brązowy krążek za trzecią lokatę na dystansie 200 m stylem zmiennym. Jej czas to 2.18,90 min.

Agata Panek trzykrotnie startowała w wyścigach finałowych ocierając się o strefę medalową. Jej osiągnięcia to czwarte miejsca na 100 m i na 200 m stylem motylkowym (1.04.81 min i 2.19,93 min) oraz piąta lokata w wyścigu na 50 m stylem motylkowym (29,69 s).

W konkurencjach indywidualnych w finałach A wystąpiła również Agnieszka Małecka, która zajęła szóste miejsca na 100 m i na 200 m stylem grzbietowym (1.04,87 min i 2.19,17 min).

Wysokie lokaty zajęła także Aleksandra Pelowska. Lęborska pływaczka była siódma na 100 m stylem klasycznym (1.15,39 min) oraz ósma w wyścigu na 200 m stylem klasycznym z czasem 2.41,41 min.

Wszystkie cztery wymienione zawodniczki potwierdziły życiową formę, bo wywalczyły drugie miejsce w wyścigu sztafetowym 4x100 m stylem zmiennym. Do tego sukcesu potrzebowały rezultatu 4.21,26 min.

- Magdalena Baranowska potwierdziła wielką klasę. Srebro dziewcząt wywalczone w sztafecie to przemiła niespodzianka i wspaniała nagroda, która motywuje je do jeszcze bardziej wytężonej pracy - skomentował Dariusz Gromulski, trener lęborskich pływaczek i twórca sukcesów Soleksu.