Pływanie. Medalowe sukcesy Mateusza Zawady na mistrzostwach Polski

Mateusz Zawada przed startem po złoto.
Mateusz Zawada przed startem po złoto. Fot. Archiwum Soleksu Lębork
Pływak Mateusz Zawada zdobył złoto i brąz w mistrzostwach Polski juniorów 17-18 letnich w Oświęcimiu. Na pięćdziesięciometrowej pływalni w Oświęcimiu w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (impreza ta uważana jest za mistrzostwa Polski w pływaniu) doskonałą formę potwierdził Mateusz Zawada. Pływak Soleksu Lębork ma ogromną satysfakcję ze zdobycia dwóch medali.

Tytuł mistrza kraju zdobył na 50 m stylem motylkowym. Do wywalczenia złotego krążka lęborczaninowi wystarczył czas 25,12 s. Brązowy medal wywalczył na 100 m stylem motylkowym z wynikiem 55,62 s.
Dwukrotny medalista był bardzo blisko tego, by po raz trzeci stanąć na podium.

Ostatecznie nie udało się tego dokonać, bo lęborski zawodnik był czwarty w wyścigu na 50 m stylem dowolnym z rezultatem 23,92 s i jest to jego nowy rekord życiowy.

Ponadto Zawada zajął piąte miejsce na 200 m stylem zmiennym - 2.10,27 min. Bartłomiej Baranowski (Solex) na 400 m stylem zmiennym uzyskał dziewiąty rezultat z czasem 4.54,61min. Trenerem lęborskich pływaków jest Dariusz Gromulski.