Pływanie: Mistrzostwa Polski seniorów z udziałem lęborczan

Magdalena Baranowska dwukrotnie miała powody do srebrnej radości.
Magdalena Baranowska dwukrotnie miała powody do srebrnej radości. Fot. Archiwum Soleksu Lębork
Lębork ma powody do dumy. Pływaczka Soleksu Magdalena Baranowska zdobyła dwa srebrne medale w grupie seniorek, mimo że jest jeszcze juniorką.

Pływalnia Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim jest bardzo szczęśliwa dla Magdaleny Baranowskiej. Zawodniczka Soleksu Lebork startowała w zimowych mistrzostwach Polski seniorów w pływaniu. Odbyły się na 25-metrowej pływalni.

15-letnia zawodniczka zdobyła dwa srebrne medale. Pierwszy na 100 m stylem dowolnym z czasem 56,40 s. W tej rywalizacji triumfowała Katarzyna Wilk (Jordan Kraków - 54,42 s). To nowy to nowy rekord Polski 16-, 17- i 18-latek. Drugi krążek Baranowska wywalczyła na 100 m stylem zmiennym. Do tego srebra potrzebowała czas 1.03.41 min. Pierwsza lokata przypadła olimpijce Aleksandrze Urbańczyk. Pływaczka Trójki Łódź osiągnęła rezultat 1.01,06 min.

W dotychczasowej karierze Baranowska startowała dwa razy w mistrzostwach Polski seniorów i ma już na koncie trzy medale (dwa srebrne z Gorzowa Wielkopolskiego i jeden brązowy wywalczony latem na 100 m stylem dowolnym w Ostrowcu Świętokrzyskim).

Wysoką formę zaprezentował kolega klubowy Baranowskiej, Mateusz Zawada, który też jest juniorem. Lęborczanin startował z seniorami i dwukrotnie poprawił rekord Polski w kategorii juniorów 16-letnich na 50 m stylem motylkowym. W eliminacjach osiągnął rekordowy wynik 24,90 s. Nie przetrwał on długo. Został poprawiony w półfinale i obecnie wynosi 24,80 s. W wyścigu finałowym Zawada zajął szóste miejsce i wyczyn ten trzeba ocenić bardzo pozytywnie.

Powody do satysfakcji w Gorzowie Wlkp. miał trener Dariusz Gromulski.

- Występy Mateusza i Magdaleny są doskonałą promocją Lęborka na arenie ogólnopolskiej - ocenił Gromulski, twórca sukcesów pływaków Soleksu. - Nasz wyjazd na mistrzostwa doszedł do skutku dzięki przychylności burmistrza Włodzimierza Klaty, który ze środków Urzędu Miejskiego w Lęborku sfinansował wszystkie koszty. Najważniejsze, że nie zawiedliśmy oczekiwań.