Pływanie. Piotr Renusz z Lęborka wicemistrzem Polski

Lęborczanin Piotr Renusz zmierza po srebro na 100 m stylem motylkowym.
Lęborczanin Piotr Renusz zmierza po srebro na 100 m stylem motylkowym. Fot. Archiwum Soleksu Lębork
Dwa medale zdobyli reprezentanci regionu słupskiego podczas mistrzostw Polski w kategorii trzynasto i czternastolatków.

W letnich mistrzostwach Polski 13-letnich młodzików startowało 520 pływaków ze 120 klubów. Impreza została przeprowadzona w Gorzowie Wielkopolskim. Piotr Renusz (Solex Lębork) zdobył srebrny medal na 100 m stylem motylkowym ( 1.04,96 min). Lęborczanin jeszcze dwukrotnie popłynął w finałach A. Dwa razy był blisko zdobycia brązu, ale ostatecznie był czwarty. Było to na 50 m stylem motylkowym (28,23 s) i na 100 m stylem dowolnym (58,88 s).

Koleżanka klubowa Renusza Marcelina Zdrojewska zajęła piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym (30,85 s). Renusz ustanowił także nowe rekordy okręgu na 50 i na 100 m stylem motylkowym oraz na 100 m stylem dowolnym. Ich trenerem jest Dariusz Gromulski.

W Dębicy odbywały się letnie mistrzostwa Polski czternastolatków. Alexander Błochowiak (Skalar Słupsk) w wyścigu finałowym na 50 metrów stylem grzbietowym zajął trzecie miejsce (29,83 s). Na dystansie dwa razy dłuższym słupszczanin zajął piąte miejsce z wynikiem 1.05,12 min.

Trenerem brązowego medalisty jest Maciej Kowalewski. Anna Mikołajczak (Solex) dwukrotnie startowała w finałach A. Lęborczanka znalazła się poza strefą medalową. Dwa razy była piąta na 400 m stylem zmiennym (5.18,76 min) i na 200 m stylem motylkowym (2.28,69 min).
W kadrze

Magdalena Baranowska i Mateusz Zawada z Soleksu Lębork powołani zostali do kadry Polski.

Od dzisiaj (8 lipca) do 12 lipca startować będą w pływackich mistrzostwach Europy juniorów w Pradze.

W stolicy Czech ze swoimi podopiecznymi przebywa trener Dariusz Gromulski. Magdalena reprezentować będzie nasz kraj na dystansach 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz jest w składzie sztafety 4x100 m stylem zmiennym.

Z kolei Mateusz popłynie na 50 i 100 m stylem motylkowym.