Pływanie: Sukcesy lęborczan w międzynarodowych zawodach w Monachium

Lęborczanie w Monachium.
Lęborczanie w Monachium. Fot. Archiwum Soleksu Lębork
Doskonałą formę zaprezentowali pływacy Soleksu Lębork, którzy zdobyli 16 medali (7 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowe) w międzynarodowych zawodach Arena - Trophy 2009 w Monachium.

Na 50-metrowej pływalni startowało aż 1017 uczestników z Austrii, Bułgarii, Czech, Słowenii, Szwajcarii, Rumunii, Węgier, Włoch, Niemiec, Uzbekistanu i Polski. Znakomitą dyspozycję zaprezentowali pływacy lęborskiego Soleksu. Ich dorobek to 16 medali, w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowe.

W kategorii juniorek 16-letnich Agata Panek zajęła pierwsze miejsca na 100 i 200 metrów stylem motylkowym (1.06,65 min i 2.27,28 min) oraz drugą lokatę na 400 m stylem zmiennym (5.28,82 min). Agnieszka Małecka wywalczyła pierwszą pozycję na 200 m stylem grzbietowym z czasem 2.27,03 min i była druga na 100 m stylem grzbietowym z wynikiem 1.09,40 min. Na drugich miejscach uplasowała się Aleksandra Pelowska. Było to na 100 i 200 m stylem klasycznym (1.18,86 min i 2.53,56 min).

W juniorkach 15-letnich dwa srebrne medale zdobyła: Barbara Raczkowska za drugie miejsca w wyścigach na 100 i 200 m stylem klasycznym (1.23,77 min i 2.54,74 min). Anita Grabowska cieszyła się z brązu zdobytego za trzecie miejsce na 200 m stylem motylkowym (2.47,01 min).

W kategorii młodzików 13-letnich Piotr Renusz zdobył trzy złote medale za zwycięstwa na 100 m stylem dowolnym i stylem motylkowym (1.03,28min i 1.11,18 min) oraz na 200 m stylem zmiennym (2. 37,63 min). Trzykrotnie ozłocony Renusz dorzucił do swojego dorobku jeszcze czwarty medal, ale był on już koloru srebrnego.

Zdobył go za drugą lokatę 200 m stylem motylkowym (2.56,80 min). Wysokie umiejętności zaprezentował również 13-letni Krzysztof Teliczan. Lęborczanin zajął pierwsze miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1.14,98 min) oraz zameldował się na trzeciej pozycji na 200 m stylem grzbietowym (2.41,65 min).

- Zdobycie szesnastu medali w tak silnej obsadzie zawodników i to na olimpijskiej pływalni w Monachium jest dużym osiągnięciem - ocenił Dariusz Gromulski, trener i twórca sukcesów lęborskich pływaków. - Nasza młodzież zachwycona była wspaniałym obiektem pływackim i znakomitą atmosferą podczas zawodów.