Pływanie. Złote medale Kai Bukowskiej ze Skalara Słupsk

Kaja Bukowska zdobyła trzy złote medale.
Kaja Bukowska zdobyła trzy złote medale. Fot. Archwium Skalara Słupsk
Pływaczka Skalara Słupsk zdobyła trzy tytuly mistrzyni kraju. Słupszczanka potwierdziła swój prymat w kraju wśród dwunastolatek.

Na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnicy i zawodniczki ze 117 klubów rywalizowali w mistrzostwach Polski. Z czterech pływaczek słupskiego Skalara największy sukces odniosła Kaja Bukowska. Startowała na swoich koronnych dystansach 100 m i 200 m stylem klasycznym oraz na 100 m stylem zmiennym. Na każdym z tych dystansów była pierwsza, a tym samym zdobyła aż trzy złote medale. Oto jej wyniki w poszczególnych konkurencjach: 100 m st. zmiennym - 1.10,38 min, 100 m st. klas. - 1.16,88 min, 200 m st. klas. - 2.44,99 min.

Warto nadmienić, że są to nowe rekordy życiowe słupskiej pływaczki. Dobrze zaprezentowały się koleżanki klubowe Kai. Agnieszka Mazur na 100 m stylem motylkowym była ósma - 1.14,52 min. Maja Hopało na 100 m stylem klasycznym zajęła ósmą lokatę (1.23,59 min), a na 200 m stylem klasycznym została sklasyfikowana na czternastej pozycji (3.00,77 min).

Wysokie szóste miejsce w kraju zajęła dziewczęca sztafeta ze Słupska 4 x 100 m stylem zmiennym. W klasyfikacji medalowej Skalar zajął bardzo wysokie, bo czwarte miejsce w kraju. Już w najbliższy weekend w Dębicy odbędą się mistrzostwa Polski 14-latków.
Magier blisko podium
W Oświęcimiu odbyły się mistrzostwa Polski 15-latków, w których blisko medalowych pozycji była Marta Magier. Słupska pływaczka w wyścigu na 200 m stylem dowolnym była czwarta, a na dwukrotnie dłuższym dystansie tym samym stylem wywalczyła szóstą lokatę.