Po brązie dla Jakuba Nieluba i Reginy Piechowskiej w mistrzostwach Polski U-20

Jakub Nielub zadowolony był z występu w Lublinie i nowej życiówki
Jakub Nielub zadowolony był z występu w Lublinie i nowej życiówki Fot. AML Słupsk
Lublin był miejscem lekkoatletycznej rywalizacji w ramach 75. Mistrzostw Polski U-20. Dorobek przedstawicieli naszego regionu to dwa medale brązowe. Jeden trafił do Słupska, drugi - do Borzytuchomia.

W tej trzydniowej imprezie brało udział prawie 600 lekkoatletów i lekkoatletek, a wśród nich znajdowali się reprezentanci naszych klubów: Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk i Taleksu Borysław Borzytuchom. Ich start w silnej stawce juniorów należy ocenić pozytywnie.

W skoku wzwyż startował Jakub Nielub (AML). Słupski skoczek z rocznika 2003 zajął trzecie miejsce w konkursie i tym samym wywalczył brąz. W swoim najlepszym skoku J. Nielub pokonał poprzeczkę na wysokości 209 cm. Ten wynik jest jego nowym rekordem życiowym. Szkoleniem brązowego medalisty zajmuje się Bernadeta Kopeć, która jednocześnie jest prezesem klubu ze Słupska. Trzeba dodać, że J. Nielub przegrał rywalizację ze starszymi, bo z 2002 rocznika zawodnikami. Byli to: złoty medalista Mateusz Kołodziejski z bydgoskiego Zawiszy (to lider europejskich tabel) -217 cm i osrebrzony Jakub Hołub (AZS UMCS Lublin) - 215 cm (ten skoczek wzwyż kontynuuje tradycje rodzinne w tej dyscyplinie sportu). Lokaty i osiągnięcia pozostałych reprezentantów Słupska: 6. Adrianna Litwin w skoku wzwyż z wynikiem 167 cm, 10. i 11. Katarzyna Nowakowska w biegu na 1500 m (4.45,59 min) i w biegu na 800 m (2.18,90 min), 15. Jan Hołowienko w biegu na 3000 m (9.19,32 min), 16. Piotr Michalak w biegu na 100 m (11,10 s, ale w eliminacjach miał rezultat 10,85 s). W punktacji klubowej Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk uplasowała się na trzydziestym szóstym miejscu na 173 sklasyfikowane kluby.

Z Taleksu Borysław Regina Piechowska (2003) po raz drugi w karierze pobiegła na 2000 m z przeszkodami poniżej siedmiu minut. Na mecie borzytuchomiance zmierzono czas 6.58,62 min i ten wynik zapewnił jej brąz. To jej pierwszy medal MP na otwartym stadionie. Wcześniej wygrywała w MP U-18 w biegach górskich. Trzeba przypomnieć, że rok temu koleżanka klubowa R. Piechowskiej Katarzyna Główczewska też wywalczyła trzecie miejsce, czyli brąz w tej konkurencji. Ciekawostką jest to, że w tegorocznej rywalizacji i w 2020 r. pierwsze miejsce zajęła Natalia Bielak (SMS Szklarska Poręba), a jako druga finiszowała bydgoszczanka Julia Koralewska (Zawisza). Te obydwie biegaczki są z rocznika 2002. Trenerem tegorocznej brązowej medalistki z Borzytuchomia jest Jarosław Ścigała, który niedawno, bo 27 czerwca został wybrany na prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Dawid Janta (Talex Borysław) był siódmy w biegu na 3000 m z czasem 8.50,17 min. Ten rezultat jest nową życiówką biegacza z Borzytuchomia.