Po kuriozalnej ostatniej akcji Czarni przegrali z Decką 82:83

Michał Piątkowski
Grupa Sierleccy Czarni przegrali w Pelplinie.

Bardzo dobrze w mecz weszli gospodarze, którzy w pierwszych akcjach spotkania, aż czterokrotnie trafili za trzy punkty. Słupszczanie jednak nie panikowali, starali się uspokoić tempo gry, a punkty zdobywali spod samego kosza. Znakomicie grał Piotr Śmigielski, który z łatwością mijał obrońców Decki i zdobywał łatwe punkty. Kolejne oczka dołożyli Kordalski oraz Słupiński i wynik oscylował wokół remisu. Sam mecz miał niezwykle ofensywny charakter, a obie drużyny z łatwością znajdywały drogę do kosza rywala. Po pierwszych dziesięciu minutach gry prowadzili gospodarze 31 do 28. W barwach Czarnych Panter najlepiej wyglądał Piotr Śmigielski, który tylko w pierwszej kwarcie zapisał na swoim koncie 10 oczek.

Czarni udanie rozpoczęli granie w drugiej części meczu. Spod kosza trafił Pieloch, celną trójką popisał się Dawid Słupiński i to gracze ze Słupska wyszli na prowadzenie. Druga odsłona meczu wyglądała zupełnie inaczej niż ta pierwsza. Drużyny zatraciły swoją skuteczność, a na parkiecie widzieliśmy dużo walki. W ostatnich dwóch minutach przed przerwą dobry okres gry miał kapitan Czarnych Adrian Kordalski, który najpierw popisał się akcją dwa plus jeden, żeby chwilę potem celnie trafić za trzy. Kolejne punkty dołożyli Pieloch oraz Śmigielski i po perfekcyjnej końcówce pierwszej połowy meczu ekipa ze Słupska wygrywała 52:42.

Od początku drugiej połowy meczu Czarni mieli problem ze skutecznością i przez pierwsze pięć minut gry nie potrafili powiększyć swojego dorobku, co wykorzystywali gospodarze szybko zmniejszając przewagę słupszczan do zaledwie 3 punktów. Niemoc gości w ataku przełamali Słupiński oraz Kordalski, co cały czas pomagało Czarnym utrzymywać kilkupunktową przewagę. Gra cały czas toczyła się punkt za punkt a wynik po trzeciej kwarcie rzutem w ostatniej sekundzie ustalił Adrian Kordalski – Czarni wygrywali 63:57.

Ostatni kwarta dramatycznie zakończyła się dla słupskich koszykarzy. Czarni prowadzili dwoma oczkami, a Decka miała ostatnią akcję. Mimo, że ich trzypunktowy rzut nie zmierzał do kosza, sędziowie uznali, że piłkę nielegalnie zbijał Hubert Pabian i zaliczyli gospodarzom trafienie. Ostatecznie Decka wygrała jednym punktem, a dla Czarnych była to trzecia ligowa porażka w tym sezonie.

Najwięcej punktów dla Czarnych Panter zdobył Piotr Śmigielski – 27. Dwadzieścia oczek i siedem asyst zapisał na swoim koncie Adrian Kordalski.

Decka Pelplin – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:82 (31:18, 11:24, 15:11, 26:19)

Decka: Dutkiewicz 12, Madray 10 (1x3), Załucki 13 (3), Majewski 15 (1), Pawłowski 12 (1), Pietras 8 (2), Gonzalez 2, Burczyk 10 (1)

Czarni: Piotr Śmigielski 27 (1), Adrian Kordalski 20 (1), Pieloch 12 (2), Pabian 7, Słupiński 11 (1), Kulikowski 5 (1)