Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po redakcyjnym dyżurze. Wszystko o telekomunikacji

Irena Boguszewska [email protected] Tel. 94 347 35 99 Fot. Radosław Brzostek
Liliana Kulesza, szefowa biura prasowego Telekomunikacji Polskiej w Gdańsku.
Liliana Kulesza, szefowa biura prasowego Telekomunikacji Polskiej w Gdańsku.
Liliana Kulesza, szefowa biura prasowego Telekomunikacji Polskiej w Gdańsku, przyjechała do redakcji w Koszalinie, aby porozmawiać z naszymi Czytelnikami.

Czytelnicy zgłosili mnóstwo pytań. Część zgłosili wcześniej drogą elektroniczną, część zadzwoniła z czasie dyżuru, aby osobiście porozmawiać z ekspertem.

Pytali o to, jakie są możliwości obniżenia rachunków za telefon, jakie są abonamenty, jak można zastrzec numer itd.

- Czy obecnie istnieje informacja telefoniczna? A jeśli tak, to jaki jest jej numer?

- Istnieje. Jej numer to 118-913.

- Czy pod tym numerem można uzyskać informację o kilku numerach, czy też ograniczoną ilość? Ostatnio jak korzystałem z usług informacji, to dowiedziałem się, że mogę uzyskać tylko cztery numery i jeśli chcę mam drugi raz dzwonić. Czy nadal tak jest?

- Ilość informacji, jakie można uzyskać jest ograniczona.

 

- Co jakiś czas ktoś do mnie dzwoni i mi proponuje książkę telefoniczną. Mam za nią zapłacić to 27 to 39 złotych. Czy faktycznie takie książki sprzedaje Telekomunikacja?

- Nie. Książki telefoniczne wydawane przez Telekomunikację Polską są wydawane klientom za darmo.

- A czy w najbliższym czasie Telekomunikacja Polska w najbliższym czasie planuje wydać książkę telefoniczną? A jeśli tak, to czy będzie ona za darmo?

- Książki telefoniczne Ogólnokrajowy Spis Abonentów zawiera dane zarówno abonentów Telekomunikacji Polskiej, jak i innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych działających w Polsce. Wydawany jest przez Telekomunikację Polską co 2 lata i jest bezpłatne.

Nowa książka telefoniczna dla Koszalina o nazwie "Ogólnokrajowy Spis Abonentów 2011" wydany został w sierpniu ubiegłego roku. Można ją otrzymać zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Obie wersje są bezpłatne.

Można je otrzymać w salonach TP. Tam trzeba wypełnić specjalny formularz potwierdzający odbiór książki. Więcej szczegółów na temat książek telefonicznych jest zamieszczonych na stronie internetowej www.tp.pl.

- Często dzwoniłem na błękitną linię. Kiedyś połączenia były bezpłatne. Czy nadal tak jest, bo słyszałem, że coś się zmieniło?

- Połączenia z błękitną linią czyli z numerem 19393 nadal są bezpłatne.

 

- Przez wiele lat mama korzystała z usług Telekomunikacji, miała pakiet socjalny. Namówili ją i przeniosła się do innego operatora. Podpisała umowę na dwa lata. W tym roku ona wygaśnie. Czy mama będzie mogła wrócić do swojego pakietu socjalnego?

- Niestety nie. Będzie mogła wrócić do Telekomunikacji Polskiej, ale pakiety socjalnego już nie otrzyma. Ten jest przeznaczony dla osób, które zamówiły go do 1 grudnia 2008 roku. Jeśli ktoś z niego zrezygnował, nie może z niego znowu korzystać.

- Podpisałem umowę z Telekomunikacją. Z numeru, jaki otrzymałem, ktoś wcześniej korzystał. Często odbieram telefony do niego. Czy jest możliwość zmiany numeru?

- Tak, oczywiście. Można wystąpić do TP o zmianę numeru na inny.

 

- W najbliższym czasie czeka mnie przeprowadzka z Koszalina do Gdańska. Chciałbym zatrzymać swój numer telefonu. Czy to będzie możliwe?

- Nie. Przeniesienie numeru telefonu jest możliwe, ale tylko w ramach jednej strefy numerowej, czyli takiej, w której dzwoniąc wybiera się na początku ten sam numer. W Koszalinie numery zaczynają się od 94, a w Gdańsku od 58, więc nie ma możliwości przeniesienia numeru.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza