Po zalaniu w Miastku. Za wąska rura? (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
W ostatni piątek padało intensywnie przez kilkadziesiąt minut. To wystarczyło, aby właściciele sklepu (położonego m.in. w piwnicy) drżeli o swój majątek. I to nie pierwszy raz. Ten teren jest bardzo często zalewany. Zawsze muszą interweniować strażacy. Woda pompowana jest do pobliskiej rzeki Studnicy. Nie inaczej było tym razem. Problemem jest zbyt słaba kanalizacja deszczowa w tym miejscu.
W ostatni piątek padało intensywnie przez kilkadziesiąt minut. To wystarczyło, aby właściciele sklepu (położonego m.in. w piwnicy) drżeli o swój majątek. I to nie pierwszy raz. Ten teren jest bardzo często zalewany. Zawsze muszą interweniować strażacy. Woda pompowana jest do pobliskiej rzeki Studnicy. Nie inaczej było tym razem. Problemem jest zbyt słaba kanalizacja deszczowa w tym miejscu. Andrzej Gurba
Udostępnij:
Wystarczy, że trochę mocniej popada i zalewa teren gminny przy ulicy Długiej w Miastku, przy sklepie wędkarskim i myśliwskim oraz restauracji Monte Christo. Woda sięga też do jednej z kamienic. Problem to zbyt słaba kanalizacja deszczowa.

W ostatni piątek padało intensywnie przez kilkadziesiąt minut. To wystarczyło, aby właściciele sklepu (położonego m.in. w piwnicy) drżeli o swój majątek. I to nie pierwszy raz. Ten teren jest bardzo często zalewany. Zawsze muszą interweniować strażacy. Woda pompowana jest do pobliskiej rzeki Studnicy. Nie inaczej było tym razem.

Problemem jest zbyt słaba kanalizacja deszczowa w tym miejscu. Woda spływa z góry (trylinką) oraz od ulicy Marii Konopnickiej. – Z tego terenu pod drogą krajową biegnie rura kanalizacji deszczowej. Niestety, jest zbyt wąska. Stąd są problemy – twierdzi Kazimierz Kozieł, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Miastku. Dodaje, że zostało już zaplanowane jego spotkanie z kierownikiem kościerskiego rejonu GDDKiA. – Chcemy wspólnie zastanowić się, jak rozwiązań problem. Będę proponować m.in. podniesienie krawężników od ulicy Konopnickiej. Położenie nowej rury pod drogą krajową w stronę rzeki, to już spora inwestycja, ale od niej nie uciekniemy – stwierdza Kazimierz Kozieł.

Kilkunastominutowa ulewa z burzą przeszła nad Miastkiem. Intensywne opady spowodowały wiele podtopień, zalało piwnice. Pełno wody jest m.in. przy ul. Długiej w Miastku. Zagrożone zalaniem są m.in. sklepy. Na miejscu są strażacy.

Ulewa z burzą nad Miastkiem. Zalania i podtopienia (ZDJĘCIA)

Wiesław Repiński, kierownik kościerskiego rejonu GDDKiA przypomina, że dziesięć lat temu zbudowano w tym rejonie rondo. – Okolice ronda mają odpowiedni system kanalizacji deszczowej. Z tego co pamiętam, to wtedy nikt nie zgłaszał sprawy tego zalewanego terenu. On już nie jest w pasie drogi krajowej. A więc kanalizacja deszczowa z tego obszaru to zadanie gminy. Zobaczymy, co wyniknie na spotkaniu. Dojdzie do niego też w terenie, sprawdzimy dokładnie dokumentację. – oznajmia Wiesław Repiński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A co z ulicą Bogusława X oraz Sportową???Mieszkańcy regularnie zalewani są wodą ,która spływa ze stadionu i nikt z tym nic nie robi.Tam też odwalono fuszerkę przy modernizacji!!!

Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie