MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pociągi do Ustki nie pojadą. Przynajmniej do połowy czerwca tego roku

olo
Nie będzie odmrożenia komunikacji kolejowej na trasie Słupsk - Ustka. Zawieszone połączenia na czas pandemii koronowirusa najprawdopodobniej powrócą dopiero wraz z kolejną zmianą rozkładu jazdy. Kolej na sezonowe tory wyjechać ma w połowie czerwca.

Nic nie wskazuje na to, aby połączenia kolejowe spinające Słupsk z uzdrowiskiem zostały wkrótce odmrożone. Jak zapewnia Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego pierwszy możliwy termin zmiany, to połowa czerwca, czyli czas, kiedy kolej wjeżdża na tory z sezonowym rozkładem jazdy.

Słoneczny przywiózł pierwszych turystów do Ustki (wideo, zdjęcia)

- Przy obowiązujących obecnie ograniczeniach w przemieszczaniu się wszelkie potrzeby transportowe mieszkańców są w pełni zaspakajane przez kursującą z dużą częstotliwością komunikację autobusową - informuje Eugeniusz Manikowski, z departamentu infrastruktury urzędu marszałkowskiego. - Mieszkańcy zastosowali się do apelu Ministra ds. transportu, by w czasie epidemii koronowirusa częściej korzystali z własnych samochodów, a nie z komunikacji publicznej. Przy bardzo niskim wykorzystywaniu zdolności przewozowych w komunikacji autobusowej, wznawianie ruchu pociągów nie ma obecnie żadnego uzasadnienia ekonomicznego, aby organizator transportu, którym jest województwo, ponosiło realizacji tych przewozów w nadmiernej wysokości.

Na trasę Słupsk - Ustka wróciły połączenia kolejowe (wideo, zdjęcia)

Urząd zapewnia, że analizuje zapotrzebowanie na transport i obowiązujące ograniczenia w przemieszczaniu się. W razie potrzeb zmian w systemie obsługi transportowej mają być dokonywane na bieżąco. Co więcej, urząd podnosi, że PKP PLK SA nie zakończyły jeszcze wszystkich prac związanych z jej modernizacją, a wstrzymanie kursowania pociągów eliminuje wszelkie trudności związane z zakończeniem realizacji tej inwestycji przed sezonem letnim.

Przypomnijmy, że pociągi relacji Słupsk-Ustka wróciły pod koniec ubiegłego roku. Operatorem połączeń były Przewozy Regionalne. Przez pierwsze dwa tygodnie, składy w ramach promocji kursowały bezpłatnie. Ich kursowanie zawieszono pod koniec marca.

Słoneczny przywiózł pierwszych turystów do Ustki (wideo, zdjęcia)

ZOBACZ TAKŻE: Słoneczny przywiózł pierwszych turystów do Ustki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza