Podejrzewany o molestowanie dziewczynki przyznał się

Alek Radomski
Archiwum
Podejrzewany o molestowanie 9-latki na koloni w Ustce przyznał się.

Jak informuje Dariusz Iwa­nowicz, słupski prokurator rejonowy, Marcin M. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura postawiła 32-latkowi zarzut z paragrafu, który mówi o składaniu propozycji obcowania płciowego małoletnim. Propozycji poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej.

Chodzi o SMS-y, które mężczyzna podczas obozu wysyłał do swojej 9-letniej podopiecznej. Jakiej był treści, tego prokurator Iwanowicz nie ujawnia. - Ze względu na dobro śledztwa i osób pokrzywdzonych - uzasadnia.

Śledczy czekają na akta aresztowanego mężczyzny. Pochodzący z Rzeszowa Marcin M. był już skazany za podobne przestępstwa. W marcu tego roku wyszedł z więzienia. Dwa tygodnie po opuszczeniu jego murów miał uzyskać uprawnienia wymagane od opiekunów i wychowawców na koloniach.

Prokuratura na zakończenie śledztwa ma trzy miesiące, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, to termin zostanie wydłużony.

Jak się dowiedzieliśmy, Marcin M. do pracy z dziećmi otrzymał rekomendacje jednej z organizacji katolickich. Udzielał się też na forum seminarium duchownego. Studiował też w kolegium nauczycielskim.

Wczoraj ponownie zapytaliśmy organizatora kolonii, jak to się stało, że skazany za pedofilię został zatrudniony jako wychowawca kolonijny.

- We wszystkich sytuacjach dotyczących spraw z pogranicza prawa nie wypowiadam się w przestrzeni publicznej dopóki nie zapadnie wyrok prawomocny - uciął Mieczysław Bonisławski prezes zarządu Pol-Tur z Zielonej Góry. Prezes nie chciał być wymieniany w kontekście całej sprawy.

Przypomnijmy, że Marcin M. do Ustki przyjechał z grupą kolonistów z Zielonej Góry. O jego dziwnym zachowaniu 9-latka powiadomiła innych wychowawców, a oni zaalarmowali policję. Został aresztowany w poprzednią środę. Zanim przyjechał do Ustki, pracował z dziećmi na obozach w Rewalu w województwie zachodniopomorskim. Nie tylko. Dziećmi zajmował się od początku wakacji. Śledczy zajmujący się sprawą będą ustalać, czy molestowanych osób mogło być więcej.

Polskie prawo nie nakłada na wychowawców obowiązku przedkładania wypisu z Krajowego Rejestru Karnego, czyli tzw. zaświadczenia o niekaralności. Ośrodek, w którym przebywali koloniści z Zielonej Góry, był podczas sezonu kontrolowany trzykrotnie przez słupskie kuratorium. Wizytatorzy nie dopatrzyli się uchybień. Co więcej policja nie może monitorować poczynań osoby skazanej za pedofilię, która odbyła karę wiezienia. Po odbyciu kary jest się wolnym człowiekiem. Jednak pedofilia nie ulega zatarciu, jak inne przestępstwa. Figuruje w rejestrze, do którego wystarczy sięgnąć.

Wideo

Komentarze 32

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Poziom gp24, szkoda słów. Niepotrzebnie się spinasz, wszyscy w regionie się naśmiewają z gp, pełno literówek w artykułach, baboli ortograficznych, błędnych informacji (ostatnio według jednej pani redaktor samobieżna haubica to czołg, bo bo przecież wszystko co ma pancerz i gąsienice to czołg :D i co lepsze była na pikniku militarnym i zamiast podejść spytać się żołnierzy obsługujących tę haubice "co to za sprzęt?" od razu napisała, że to czołg) , zajmowanie się totalnymi banialukami, podnoszenie totalnych pierdół do rangi wielkich problemów itd.  Oto całe gp24, cały region z tej gazety się śmieje, to nie są poważne media na wysokim poziomie, więc odpuść sobie, szkoda nerwów na taką amatorszczyznę. To co napisałeś potwierdza tylko "wyśrubowany" poziom redaktorów gp.

M
Mieczysław

tak sobie siadłem, wrzuciłem w google i czytam. I nasunęło mi się takie pytanie, czy Aleś Radomski, autor niniejszej pracy dziennikarskiej zasługuje na miano hieny lub po prostu sk-ysynka ?

Nie muszę z każdym rozmawiać o swojej pracy, ale dziennikarz, który pisze o mnie, winien uszanować moją wolę. Tym bardziej, gdy pisze o czymś, w czym mojej winy nie ma.

Kim jest  Aleś, jakie reprezentuje wartości, wypisując kłamstwa i nie nad nadążając za rzeczywstością ?

Zjechał mnie, polskiego przedsiębiorcę, ale nie zająknął się nad tym, ze do rejestru skazanych ja jako Bonisławski nie mam żadnego dostępu, taki dostęp ma natomiast Kuratorium Oświaty, które ponoć weryfikuje zgłaszanych wychowawców, w ramach nadzoru jaki prowadzi.

W wojsku, takiego który bez mydła właził w d-pę nazywaliśmy fajfusem.

Aluś, a ty kogo lubisz, dorosłe dziewczynki po 30-te,  czy małych chłopców.

Jak cholera mi tego brakuje w Twoim artykule. Napisz, kochany, co Ty preferujesz, bo ja mam wrażenie, że bronisz swojego kolesia od małych dziewczynek. Napisz, może moje wrażenie zniknie ?

Mieczysław J. Bonisławski, Poltur Polska Sp z o.o., Prezes Zarządu

G
Gość

Najprościej trzeba zrobić porządną reformę prawną. Ale takiej rewolucji lewak z Gdańska nie zrobi, bo mu zboczeńcy z elektoratu pouciekają.

G
Gość
W dniu 04.09.2013 o 22:34, :/ napisał:

nie no rewelacja po odsiadce za tego typu przestepstwo dostaje rekomendacje????????????!!!!!!!!!!!!!!! to sie w glowie nie miesci. widac osoby rekrutujace powinny byc najpierw rekrutowane, w glowie sie to nie miesci....

To nie wina polecającego! Bo skąd organizacja ma mieć dostęp za co był człowiek skazany. Co byście chcieli żyć w państwie, w którym byle organizacja ma dostęp do takich danych. Bo ja nie. To jest wina państwa które nie wymaga, by organizator koloni obligatoryjnie sprawdzał przeszłość takiej osoby! Druga sprawa to jest, że nawet zboczeńców obowiązuje zatarcie skazania. To nawet jak by coś takiego obowiązywało to np niestety po kilku latach taki zboczeniec którego powinno się leczyć jeździł by na kolonie.

:/

nie no rewelacja po odsiadce za tego typu przestepstwo dostaje rekomendacje????????????!!!!!!!!!!!!!!! to sie w glowie nie miesci. widac osoby rekrutujace powinny byc najpierw rekrutowane, w glowie sie to nie miesci....

p
pop
Media: polski nuncjusz na Dominikanie odwołany pod zarzutem pedofilii

Nun­cjusz apo­stol­ski na Do­mi­ni­ka­nie ar­cy­bi­skup Józef We­so­łow­ski zo­stał od­wo­ła­ny ze sta­no­wi­ska w związ­ku z oskar­że­nia­mi o pe­do­fi­lię - tę wia­do­mość me­diów po­twier­dził rzecz­nik Wa­ty­ka­nu ks. Fe­de­ri­co Lom­bar­di. De­cy­zję o od­wo­ła­niu pod­jął pa­pież.

Fot. ThinkstockFoto: Thinkstock

Wa­ty­kań­ski rzecz­nik po­in­for­mo­wał - Po­twier­dzam, że ar­cy­bi­skup We­so­łow­ski zo­stał od­wo­ła­ny i zwol­nio­ny ze sta­no­wi­ska i zo­stał po­pro­szo­ny o wy­ja­śnie­nie sta­wia­nych mu za­rzu­tów.

Wa­ty­kan wsz­czął po­stę­po­wa­nie wobec za­rzu­tów pe­do­fi­lii. Wy­ja­śnio­no, że hie­rar­cha nie opu­ścił swego sta­no­wi­ska do­bro­wol­nie, lecz zo­stał od­wo­ła­ny przez pa­pie­ża Fran­cisz­ka.

Oskar­że­nia o pe­do­fi­lię skie­ro­wa­ły pod ad­re­sem nun­cju­sza media na Do­mi­ni­ka­nie. Te­le­wi­zja nada­ła ma­te­riał, za­rzu­ca­jąc mu by­wa­nie w miej­scach zna­nych z pro­sty­tu­cji nie­let­nich.

W pierw­szych ko­men­ta­rzach pod­kre­śla się, że spra­wa ar­cy­bi­sku­pa We­so­łow­skie­go wy­wo­ła­ła ogól­no­na­ro­do­wy skan­dal na Do­mi­ni­ka­nie.

(As)

 
Źródło: PAP

 

h
hunt
W dniu 04.09.2013 o 15:25, Gość napisał:

Tu jak narazie widać tylko oblicze antyklerykalizmu. Jak ktoś molestował to powinien zostać za to ukarany, a tu się zrobił lewacki burdel.

Zemsta byłego księdza na Kościele? Atakował zakonnice

W War­sza­wie do­szło do serii na­pa­dów na za­kon­ni­ce. Wszyst­kich do­ko­nał 35-let­ni Piotr G., który ujęty przez po­li­cję ze­znał, że sam wcze­śniej także był za­kon­ni­kiem - do­no­si TVP Info.

ML130530_033Foto: Fot. Michał Łepecki/Agencja Gazeta / Agencja Gazeta

Męż­czy­zna trzy razy za­ata­ko­wał sio­stry. Szar­pał je, ob­ra­żał a jedną ude­rzył pię­ścią w twarz. Wy­da­rze­nie miało miej­sca pod ko­niec sierp­nia w ka­pli­cy.

Po tym in­cy­den­cie Piotr G. zo­stał za­trzy­ma­ny i zło­żył ob­szer­ne wy­ja­śnie­nia na po­li­cji. Tłu­ma­czył w nich, że mo­ty­wem jego dzia­ła­nia był "żal do Ko­ścio­ła" za rze­ko­me tu­szo­wa­nie afer pe­do­fil­skich.

Męż­czy­zna ma zo­stać prze­ba­da­ny przez bie­głych psy­chia­trów - czy­ta­my na stro­nach TVP Info.

(TVP Info, RC)

Z
ZZ
W dniu 04.09.2013 o 15:25, Gość napisał:

Tu jak narazie widać tylko oblicze antyklerykalizmu. Jak ktoś molestował to powinien zostać za to ukarany, a tu się zrobił lewacki burdel.

Raczej katolicki burdel. Czyli jak zawsze.

G
Gość

Czy on jest członkiem PO?

G
Gość

Może GP24 zrobiłoby dziennikarskie śledztwo jakie to niby organizacje katolickie polecają karanych za przestępstwa jakiego się ten koleś dopuścił do pracy z dziecmi! Czy GP24 poniosła fantazja, tudzież GP24 był i go poinformował jakiś człowiek z partii pewnej od pana z Biłgoraja.

G
Gość

Tu jak narazie widać tylko oblicze antyklerykalizmu. Jak ktoś molestował to powinien zostać za to ukarany, a tu się zrobił lewacki burdel.

h
hunt

Po tych waszych postach widać prawdziwe oblicze katolicyzmu i dlaczego Jasiek Pawełek II zamiatał wszystko pod dywan.

Teraz świętojebliwy na piedestał.

G
Gość
W dniu 04.09.2013 o 15:13, sikanie pod wiatr napisał:

..bo na szyi nosił kondonik.

Poziom "Marszu Szmat" i parówkowego tygodnika, którego redaktorem naczelnym jest były mąż K. Rusin.

s
sikanie pod wiatr
W dniu 04.09.2013 o 14:11, Gość napisał:

Po czym wnosisz, że to katolik?

..bo na szyi nosił kondonik.

G
Gość

to ta organizacja o której wspominał ZZ?

 

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3