Podopieczni trenera Krzysztofa Lehmanna wywalczyli w Warszawie piętnaście medali (zdjęcia)

Zawodnicy z Dębnicy Kaszubskiej z trenerem Krzysztofem Lehmannem
Zawodnicy z Dębnicy Kaszubskiej z trenerem Krzysztofem Lehmannem Fot. materiały klubu
W Warszawie odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate Tsunami. Startowali zawodnicy z Polski oraz Anglii z różnych stylów i sztuk walki. Pomorze reprezentowało 5 zawodników Klubu Karate Goju-Ryu z Dębnicy Kaszubskiej z trenerem Krzysztofem Lehmannem zdobywając w sumie 15 medali - 5 tytułów mistrza Polski i 3 tytuły wicemistrzowskie oraz 7 brązowych medali.

Wyniki zawodników z Dębnicy Kaszubskiej: Brajan Mitura zajął pierwsze miejsce wywalczając złoty medal w konkurencji sumo-grappling.

Pierwszą lokatę zajął również w walce na miecze. Ponadto zdobył brązowy medal w makiwara-kumite (wiek 9 lat).

Filip Zawistowski wywalczył wicemistrzostwo w sumo-grapplingu oraz trzecie miejsce w makiwara-kumite, a także brązowy medal w walce na miecze (wiek 10 lat).

Maciej Jońca zajął pierwsze miejsce zdobywając złoto w sumo-grapplingu, a także był najlepszy w walce na miecze.

Kolejna jego zdobycz to brązowy medal w makiwara-kumite (wiek 11 lat). Julia Lewandowska wywalczyła tytuł mistrzowski w kumite light-contact oraz srebrne medale w sumo-grapplingu, a także w makiwara-kumite (wiek 13 lat).

Małgorzata Soldatke zajęła trzecie miejsce w kumite light-contact. Dwa kolejne brązowe medale wywalczyła w sumo-grapplingu, a także w makiwara-kumite(wiek 13 lat).

Dodatkową znakomitą informacją na koniec mistrzostw był fakt, że najmłodszy zawodnik klubu z Dębnicy Kaszubskiej Brajan Mitura został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi dla Sztuk Walki. Organizatorem Mistrzostw Polski była Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z Warszawy. - Serdeczne podziękowania dla pani wójt gminy Dębnica Kaszubska Iwony Małgorzaty Warkockiej za pomoc - mówił trener Krzysztof Lehmann.