Podział punktów w Bytowie nie krzywdzi żadnej z drużyn [ZDJĘCIA,WIDEO]

od 16 lat
W Bytowie rozegrano mecz piłkarski w ramach 33. serii II ligi Bytovia - Lech II Poznań. Rywalizacja piłkarska zakończyła się remisem 1:1. Podział punktów jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Dla Bytovii był to ostatni występ przed własną publicznością w nietypowym sezonie 2019/2020. Domowy bilans bytowskiej drużyny to 17 meczów, w tym 10 zwycięstw, 5 remisów, 2 porażki.

Od początku niedzielnego spotkania obydwie drużyny nastawione były na twardą i nieustępliwą walkę. Jako pierwsi odważniej zaatakowali gospodarze. Poznańskiego bramkarza miejscowi piłkarze próbowali zaskoczyć strzałami z dalszej odległości, ale nie dały one żadnego efektu golowego. Po kwadransie gry inicjatywę przejął Lech II. Jego gracze szukali w urozmaicony sposób zaskoczyć bytowską defensywę. Niestety, ich próby też okazały się nieskuteczne. Tak więc kibice nie doczekali się goli w I połowie. Po przerwie było zdecydowanie więcej emocji. Bytovia atakowała. Lech II nie był jej dłużny i odgrażał się szybkimi atakami. Często dochodziło do gorących spięć pod obiema bramkami. Szczęście uśmiechnęło się do poznaniaków w 54. minucie. Wtedy to Paweł Tomczyk zmylił czujność obrońców z Bytowa i zdobył upragnioną bramkę dla rezerw Kolejorza. Tylko dziewięć minut goście cieszyli się z prowadzenia. W roli dżokera wystąpił Piotr Giel. Ten rezerwowy zawodnik popisał się precyzyjnym strzałem i piłka zatrzymała się w bramce Lecha II. Bytovii bardzo zależało na zdobyciu kompletu punktów. Próby natarć bytowskich graczy były skutecznie przerywane przez defensorów z Poznania. Przyjezdni pokazali dobre wyszkolenie techniczne i zademonstrowali radosny futbol. Bytowska drużyna ma szansę na baraże o I ligę. Do pełni szczęścia potrzebuje jednego punktu. Będzie go szukała w Polkowicach, gdzie rozegra ostatni mecz drugoligowego sezonu.

BYTOVIA BYTÓW - LECH II POZNAŃ 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Paweł Tomczyk (54), 1:1 Piotr Giel (63).

Bytovia
: Gostomski, Deleu ż.k., Krzysztof Bąk ż.k. (70 Piekarski), Memić, Liberacki ż.k., Kwiatkowski (61 Bielawski), Lech (61 Giel), Zawistowski ż.k.,Feruga, Ameyaw, Czubak ż.k.

Lech II: Radliński, Tupaj, Marciniak, Wojtkowiak, Niewiadomski, Jacenko, Szramowski, Białczyk, Juliusz Letniowski ż.k. (ten piłkarz w przeszłości występował w bytowskiej drużynie), Kaczmarek, Tomczyk (81 Sobol).

Rezultaty pozostałych spotkań w 33. kolejce i zdobywcy bramek: Skra Częstochowa - Pogoń Siedlce 2:2 (0:0) - Bartłomiej Olszewski (samobójcza - 61), Piotr Nocoń (75) - Maciej Firlej (47), Bartosz Brodziński (rzut karny - 90); Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 2:2 (2:1) - Paweł Wojciechowski (2), Adrian Cierpka (31) - Damian Michalik (5), Damian Kostkowski (72); Olimpia Elbląg - Legionovia Legionowo 2:1 (1:0) - Dawid Jabłoński (1), Michał Kiełtyka (70) - Patryk Koziara (57); Błękitni Stargard - Garbarnia Kraków 2:3 (2:2) - Bartosz Sitkowski (24), Krystian Sanocki (33) - Michał Feliks (29), Donatas Nakrośius (36), Krzysztof Szewczyk (67); Gryf Wejherowo - Górnik Polkowice 0:3 (0:2) - Michał Bednarski (27), Kamil Wacławczyk (45), Kornel Ciupka (90);
Znicz Pruszków - Elana Toruń 3:2 (1:1) - Patryk Czarnowski (6), Dariusz Zjawiński (rz.k. - 88), Martin Baran (90) - Mariusz Kryszak (34), Lukáś Hrnćiar (50); Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 1:0 (0:0) - Maksymilian Hebel (64); Stal Stalowa Wola - GKS Katowice 2:0 (2:0) - Szymon Jarosz (8), Kacper Śpiewak (42).

18.Gryf Wejherowo 33 14 23-85

W 34. (ostatniej) serii sezonu 2019/2020 spotkają się następujące pary - sobota (25 lipca) - wszystkie mecze obligatoryjnie o godz. 17: Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce, GKS Katowice - Resovia Rzeszów, Widzew Łódź - Znicz Pruszków, Elana Toruń - Gryf Wejherowo, Górnik Polkowice - Bytovia Bytów, Lech II Poznań - Błękitni Stargard, Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg, Legionovia Legionowo - Górnik Łęczna, Stal Rzeszów - Skra Częstochowa.