Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poezja śpiewana po raz trzeci zagościła w usteckim ZSOiT

red
Poezja śpiewana po raz trzeci zagościła w usteckim ZSOiT
Poezja śpiewana po raz trzeci zagościła w usteckim ZSOiT ZSOiT w Ustce
22 marca 2018 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce już po raz trzeci odbył się Ustecki Konkurs Poezji Śpiewanej „ Bursztynowe Nuty Poezji”. Został zorganizowany przez nauczycielki ZSOiT – p. Edytę Łepkowską i p. Magdalenę Wróblewską – Majchrowską.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją śpiewaną, piosenką literacką i aktorską oraz rozwijanie zdolności i talentów wokalnych. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli starszych klas szkół podstawowych ( IV – VI ), gimnazjów i klasy VII szkoły podstawowej oraz szkół ponadgimnazjalnych z Ustki i jej okolic oraz ze Słupska.

Organizatorów konkursu niezwykle cieszy fakt, że niektórzy spośród uczestników ponownie przyjęli zaproszenie i postanowili zaprzyjaźnić się z konkursem na dłużej, a z poezją śpiewaną być może już na zawsze. Impreza zyskała także nowych sympatyków w postaci uczestników startujących po raz pierwszy i ich opiekunów. Szczególny wzrost zainteresowania konkursem, a tym samym i poezją śpiewaną zanotowano wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wielu uczestników wykazało się nie tylko talentem wokalnym , ale także umiejętnością gry na instrumentach oraz talentem aktorskim.

W tym roku oprócz utworów z repertuaru czołowych twórców poezji śpiewanej, jak Magda Umer, Marek Grechuta czy Ewa Demarczyk, pojawiła się także klasyka literatury polskiej – teksty Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego w nowych, wręcz zaskakujących aranżacjach, co świadczy o własnych pomysłach na odkrywanie i popularyzowanie poezji. Niezwykłym i nowatorskim, bo rockowym wykonaniem „ Inwokacji” z „ Pana Tadeusza” zaskoczył zespół NPP z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, na co również zwrócili uwagę członkowie Jury, podobnie jak na fakt, że młodzi artyści wykonali naprawdę bardzo ambitne, trudne i wymagające utwory i zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

W związku z tym Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych. Po raz trzeci zaproszenie do pracy w Jury przyjęła p. Aldona Staszewska – Klimek – Dyrektor Domu Kultury w Ustce i p. Patrycja Baczyńska – absolwentka LO w Ustce, wokalistka i uczestniczka programu” Must be The music” . Po raz pierwszy zaś w Jury pracowała p. Magdalena Czerwonka – nauczycielka muzyki i puzonistka w bytowskiej orkiestrze dętej oraz p. Karolina Surowiec – przedstawicielka Urzędu Miasta Ustka. Wśród najmłodszych uczestników nagrodzono: Natalię Łepkowską z SP nr 1 w Ustce ( I miejsce), Roksanę

Garbolińską ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich ( II miejsce) oraz Marikę Majchrzak z SP nr 1 w Ustce ( III miejsce). W kategorii gimnazjum i klasa VII szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Karolina Guzowska z Gimnazjum w Ustce , II miejsce – Joanna Płatwa z Gimnazjum w Objeździe, a III miejsce zdobyła Klaudia Kozakiewicz ze Społecznego Gimnazjum UTO w Ustce.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Julia Nawacka z V LO w Słupsku, II miejsce – duet: Paulina Łaga i Ringo Todovović z V LO w Słupsku , a miejsce III – Piotr Kamiński z I LO w Słupsku. Przyznano także dwa wyróżnienia: w kategorii gimnazjum i klasa VII – Julii Meldner ze SP nr 2 w Ustce, w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – Dominice Prandze z ZSMiL w Słupsu. Zgodnie z tradycją konkursu przyznano także specjalną nagrodę publiczności – „ Bursztynową Nutkę”. Zdobył ją Michał Idźkowski z ZSOiT w Ustce.

Nagrody laureatom wręczyli przybyli goście - Starosta Powiatu Słupskiego p. Zdzisław Kołodziejski i Burmistrz Miasta Ustka p. Jacek Graczyk. . Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku ( za I miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych) , Urząd Miasta Ustka ( za miejsca II i III we wszystkich kategoriach), „ Cafe Mistral” z Ustki, p. Sławomira Kropiewskiego i firmę Gravipol ze Słupska.

Dyrektor ZSOiT w Ustce p. Józef Masłowski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia, tzn. pomysłodawczyniom i organizatorkom konkursu, nauczycielom i opiekunom młodzieży, Jury, sponsorom nagród oraz uczniom i pracownikom ZSOiT, którzy przygotowali imprezę od strony technicznej. Koncert poprowadzili uczniowie klasy I LO: Julia Jaskulska, Zuzanna Jaszke, Bartosz Słomka i Jakub Komendo, a w roli operatorów dźwięku doskonale sprawdzili się Patryk Hojnowski z kl. II Technikum i Szymon Masłowski z kl. II LO wspierani przez p. Janusza Werrę, któremu organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc.

Ustecki Konkurs Poezji Śpiewanej „ Bursztynowe Nuty Poezji” stał się już wizytówką ZSOiT w Ustce i ambasadorem działań kulturalnych władz Powiatu Słupskiego i miasta Ustka. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby znalazł się w przyszłorocznym kalendarzu najważniejszych imprez artystycznych w regionie. Liczą na wierne grono swoich sympatyków i przyjaciół i już dziś zapraszają na kolejną, czwartą już edycję konkursu.

ZOBACZ TAKŻE: Turniej mikołajkowy dla dzieci z usteckich podstawówek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza