Pogoń Barlinek - Gryf Słupsk 1:0 (wideo)

W Strzelcach Krajeńskich piłkarze Pogoni Barlinek pokonali Gryfa Słupsk 1:0 (1:0). Archiwum
W Strzelcach Krajeńskich piłkarze Pogoni Barlinek pokonali Gryfa Słupsk 1:0 (1:0). Na zwycięstwo drużyna z Barlinka musiała mocno zapracować , gdyż piłkarze ze Słupska zaprezentowali się jako zespół grający twardo i walczący o każdą piłkę.

Pogoń Barlinek - Gryf Słupsk 1:0 (1:0)

1:0 Rafał Świtaj (34)

Żółte kartki: Sikora, Świtaj - Pytlak, Sterczewski
Czerwona kartka: Pytlak (75)
Widzów: 150 (40 ze Słupska)

Pogoń: Tomczak - Tuński, Gaca (54 Płaczek), Najewski, M.Kubiak, Barandowski (74 Kochan), Stukonis, Świtaj, Skórecki (89 B.Kubiak), Sikora, Bejuk (90 Świercz).

Gryf: Mulawa - Sterczewski, Sarna, Prusaczyk, Kozłowski, Pytlak, Stróż (46 Piekarski), Świdziński, Kamiński (79 Wiśniewski), Waleszczyk, Biegański.

Pierwszy kwadrans meczu to wzajemne badanie sił. Żaden z zespołów nie zamierzał zbytnio się otworzyć, więc gra toczyła się głównie w środku boiska. W 12 minucie atakował Rafał Świtaj, ale sytuację w polu karnym wyjaśnił Wojciech Sterczewski. Chwilę potem Sebastian Kamiński dograł w pole karne do Karola Świdzińskiego, a ten podbił piłkę do Patryka Pytlaka, który uderzył z pierwszej piłki z pięciu metrów, ale niestety zamiast uderzyć w krótki róg trafił w nogę wracającego do pustej bramki Daniela Tomczaka. Następnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Najewskiego, Robert Gaca zgrał piłkę głową na dalszy słupek do Krzysztofa Sikory, którego strzał z ostrego kata na rzut różny wybił Paweł Mulawa. W 25 minucie Krzysztof Biegański wpadł z piłką w pole karne i gdy składał się do strzału Najewski ofiarnym wślizgiem wybił futbolówkę poza boisko.

Później po dośrodkowaniu z narożnika boiska głową strzelał Bartosz Barandowski, ale piłkę zmierzającą do bramki zdołał wybić Marcin Kozłowski. W 34 minucie Pogoń zdobyła jak się potem okazało zwycięskiego gola. Świtaj otrzymał prostopadłe podanie od Najewskiego. Pierwszy strzał obronił Mulawa, ale wobec dobitki był bezradny. Wtedy też na stadion dotarła 40-osobowa grupa kibiców Gryfa. W 42 minucie powinno być 2:0 dla gospodarzy, jednak Tomasz Bejuk po przerzuceniu piłki nad Adamem Prusaczykiem posłał piłkę obok słupka.

Na początku drugiej połowy bramkarz Pogoni musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności odbijając piłkę po uderzeniu Pytlaka. Później walka toczyła się głównie w środku pola. Gryfici nie dopuszczali gospodarzy do żadnej groźnej sytuacji. W zasadzie do końca spotkania Mulawa nie musiał interweniować. Słupszczanom też było ciężko w ofensywie. Strzału z dystansu próbował Świdziński, a potem szybką akcję Kamiński-Świdziński-Paweł Waleszczyk zakończyli w polu karnym obrońcy Pogoni.

W 75 minucie za próbę wymuszenia rzutu wolnego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Pytlak i musiał opuścić boisko. Grający w osłabieniu piłkarze Gryfa do końca walczyli o zdobycie punktu. Prusaczyk trafił w Tomczaka, ale sędzia wskazał pozycję spaloną, później w podobnej sytuacji był Biegański. Z 25 metrów strzelał Waleszczyk. W doliczonym czasie gry słupszczanie byli bliscy osiągnięcia celu jednak Biegański zamiast podać do nadbiegających partnerów strzelał z ostrego kąta i piłka minęła słupek bramki Pogoni.

Kliknij tutaj by przeczytać: PEŁEN ZAPIS RELACJI Z MECZU POGOŃ BARLINEK - GRYF SŁUPSK