Pogoń II Szczecin - Gryf Słupsk 4:3 (wideo)

sten
Trzy gole strzelone na wyjeździe nie dały niestety piłkarzom Gryfa Słupsk choćby punktu. W Szczecinie Pogoń II wygrała 4:3 (2:1). Sebastian Wołosz

Piłkarze Gryfa po raz trzeci w ostatnich latach wybrali się na mecz dzień wcześniej. Po raz trzeci jednak nie dało to efektu (poprzednio dwie porażki po 0:1 z Pogonią Barlinek i Energetykiem Gryfino).

Na lewej stronie boiska nie mógł wystapić z powodu kontuzji Bartłomiej Oleszczuk, zastąpił go Szymon Schulz. Trener Grzegorz Wódkiewicz w środku pola tym razem wystawił od pierwszej minuty Daniela Piechowskiego sadzając na ławce Pawła Waleszczyka. Miało to wzmocnić ofensywę gryfitów w drugiej połowie meczu.

Pierwsze minuty należały do szczecinian. Dopiero w 14 minucie zrewanżowali się słupszczanie, a Bartosz Fabiniak z trudem wybił piłkę po strzale Karola Świdzińskiego zza pola karnego. Wkrótce jednak szybko padły dwa gole dla gospodarzy. Najpierw krótkie rozegranie w polu karnym i Norbert Neumann wykorzystując podanie Radosława Wiśniewskiego ze środka trafia praktycznie do pustej bramki.

Następnie po rzucie rożnym głową tuż przy słupku skierował piłkę do siatki Adam Frączczak wygrywając pojedynek z Jakubem Wituckim. Początek zły, ale po zimnym prysznicu słupszczanie z czasem byli coraz groźniejsi. Dwukrotnie tuż sprzed nóg Marcina Kozłowskiego wybił piłkę Fabiniak. Gryfici w końcu jednak zdobyli gola kontaktowego. Rzut rożny wykonywał Krzysztof Biegański, główkował z kilku metrów Szymon Gibczyński, a w piłkę trafił jeszcze głową Paweł Klimek. Bramka dała wiatr w żagle graczom ze Słupska.

Tuż obok słupka, a następnie nad poprzeczką lądowały strzały Gibczyńskiego. Ataki słupszczan tuż przed przerwą przerwał Łukasz Zwoliński, który także posłał futbolówkę nad bramką. Dobra końcówka dawała nadzieję na wyrównanie. W 53 minucie kombinacyjna akcja Waleszczyka z Kozłowskim, który trafił do bramki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Nie zraziło to słupszczan.

Chwilę potem Waleszczyk lekko zagrał do Biegańskiego, który bez zastanowienia strzelił w dolny długi róg obok bezradnego Fabiniaka. Ogromna radość wśród 100-osobowej grupy kibiców ze Słupska, która jednak trwała tylko chwilę. Dwukrotnie skontrowali gospodarze, Paweł Szutenberg nie upilnował napastników ze Szczecina, którzy z najbliższej odległości kończyli podania najpierw z lewej, a potem z prawej strony i szybko zrobiło się 4:2.

Cóż, trzeba znów było gonić. W 64 minucie Gibczyński w swoim stylu zakręcił obrońcą, ale trafił tylko w słupek. Przed utratą bramek swoje zespoły uratowali wybiciem głową Szutenberg i Murawski.

Kontaktowego gola mógł zdobyć Biegański, ale obracając się w polu karnym trochę stracił orientację i nie zdołał trafić do bramki. Chwilę potem jednak lepiej to zrobił Waleszczyk i zrobiło się 4:3. Za faul na wybiegającym na czystą pozycję Danielu Sidorze czerwoną kartkę obejrzał Adam Wójcik. Gryfici próbowali jeszcze wyrównać. Silny strzał z ponad 20 metrów Świdzińskiego znalazł się jednak w rękach Fabiniaka.

- Szkoda, bo jak się strzela trzy bramki na wyjeździe to co najmniej powinno się wywieźć remis. Stworzyliśmy mnóstwo sytuacji, a traciliśmy gole po prostych błędach. Zespół Pogoni II najmniejsze błędy nasze wykorzystywał i strzelał gole z kontry, która to miała być naszą bronią, a stało się odwrotnie - powiedział Grzegorz Wódkiewicz.

Pogoń II Szczecin - Gryf Słupsk 4:3 (2:1)
1:0 Norbert Neumann (19), 2:0 Adam Frączczak (22 - głową), 2:1 Paweł Klimek (30 - głową), 2:2 Krzysztof Biegański (58), 3:2 Łukasz Zwoliński (60), 4:2 Rafał Gutowski (61), 4:3 Paweł Waleszczyk (89)

Żółte kartki: Rudol, Galoch - Waleszczyk, Biegański
Czerwona kartka: A.Wójcik (88)
Widzów: 300 (100 ze Słupska)

Pogoń II: Fabiniak - Sobolczyk, Porzeziński (77 A.Wójcik), S.Murawski, Frączczak, Radosław Wiśniewski (77 Chodorowski), Rudol (70 Galoch), Mateusz Szałek, Andrzejewski (46 Gutowski), Zwoliński, Neumann.

Gryf: P.Wójcik - S.Schulz, Szutenberg, Klimek, Bryndal, Kozłowski (82 Sidor), Witucki, Świdziński, Piechowski (39 Waleszczyk), Biegański, Gibczyński (65 Lisowski).