Pogoń Lębork - Jantar Ustka 4:2 (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
Pogoń Lębork - Jantar Ustka 4:2.
Pogoń Lębork - Jantar Ustka 4:2. Mariusz Surowiec
Doskonałe boisko, ciepła i słoneczna pogoda. W takich warunkach zmierzyli się towarzysko piłkarze Lęborskiej Pogoni oraz MKS Jantar Ustka. Gospodarzem spotkania byli lęborczanie. Oni także okazali się lepsi od przyjezdnych pokonując ich 4:2.
Pogoń Lębork - Jantar Ustka (4:2)Pogoń Lębork - Jantar Ustka (4:2).

Pogoń Lębork - Jantar Ustka (4:2)

Spotkanie doskonale otworzyli gospodarze szybko strzelając dwie bramki. W 13 minucie bramkarza Jantara pokonał Waczkowski. Przyjezdni nie zdążyli jeszcze ochłonąć po utracie bramki a po raz drugi do siatki trafili miejscowi. Tym razem Rusakiewiczowi szans nie dał Morawski.

Na zegarze widniała 15 minuta spotkania i Pogoń Lębork prowadziła już 2:0. Wynik chyba nieco uśpił piłkarzy z Lęborka, którzy oddali inicjatywę piłkarzom z Ustki. Ci na dobre przebudzili się w 37 minucie, kiedy to kontaktową bramkę strzelił Jarosław Cudziło. Tak jak gospodarze doskonale rozpoczęli pierwszą część spotkania, tak fatalnie ją zakończyli. Chwilę później było już 2:2. Na 4 minuty przed przerwą na listę strzelców wpisał się Michał Mytych, doprowadzając do remisu.

Druga połowa to jednak praktycznie całkowita dominacja Pogoni Lębork, która kontrolowała przebieg spotkania praktycznie do samego końca nie pozwalając Jantarowcom na rozwinięcie skrzydeł. Swoją przewagę udokumentowali w 53 i 87 minucie meczu. Swoje dwie kolejne bramki strzelił Morawski, kompletując hat-tricka i ustalając tym samym rezultat spotkania na 4:2.

W zespole Pogoni 45 minut zagrał testowany zawodnik Gryfa Wejherowo Michał Więcek. W zespole z Ustki pierwszy mecz rozegrał debiutujący Paweł Waleszczuk.

SKŁADY

Pogoń: Łapigrowski R. ('55 Czerniak) - Łapigrowski, Musuła, Bach, Żmudzki B. ('46 Kołucki), Wesserling, Morawski, Sychowski ('60 Janowicz), Stankiewicz, Więcek ('46 Naczk), Waczkowski ('60 Byczkowski)

Jantar: Rusakiewicz - Cudziło ('46 boszke), Jędrzejak, Łukasik ('55 Wróbel), Waś, Rzadkiewicz ('46 budziński), Mytych (('70 Pawłyszyn), Waleszczyk ('55 Wójcik), Kopciński ('55 Rymarczyk), Oleszczuk, Piechowski

Pogoń Lębork - Jantar Ustka 4:2 (2:2)
bramki: 1:0 Waczkowski ('13), 2:0 Morawski ('15), 2:1 Cudziło ('37), 2:2 Mytych ('41), 3:1 Morawski ('53), 4:2 Morawski ('87)