Pogoń przegrywa. Trzy punkty Jantara. Wyniki piłkarskie

Mariusz Węgliński z Pogoni Lębork zdobył gola, ale zespół przegrał
Mariusz Węgliński z Pogoni Lębork zdobył gola, ale zespół przegrał Pogoń Lębork
W fatalnych nastrojach wychodzili ze stadionu sympatycy lęborskiej Pogoni. Drużyna ze stadionu przy ulicy Janusza Kusocińskiego w bardzo ważnym meczu o tzw. sześć punktów uległa Gedanii Gdańsk 1:2.

Pogoń Lębork - Gedania Gdańsk 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Maciej Gorwa (23), 0:2 Paweł Deja (34), 1:2 Mariusz Węgliński (44)

Pogoń: Labuda - Stencel (58 Kliński), Kochanek, Musuła, Janowicz, Atanacković, Szymański, Michor, Iwański, Węgliński, Miszkiewicz

Gedania: Sobol - Skowroński, Ulczyńskil, Pianka, Gajewski, Gorwa, Deja (74 Lichołat), Szczerbowski, Dejk, Malinowski, Styśl.

Z powodu pauzy za żółte kartki nie zagrał Mateusz Stankiewicz. Wiktor Miotk cały tydzień był chory i w piątek przed meczem miał 40 stopni gorączki. Niespodziewanie kilka dni wcześniej grę w Pogoni zakończył Kamil Cios. Obowiązki rodzinne zmusiły go do powrotu na Dolny Śląsk.

Mimo że drużyna Pogoni starała się prowadzić grę, szybko gole strzelała Gedania. W 23. minucie do bramki trafił Maciej Gorwa, a 11 minut później podwyższył Paweł Deja. Nadzieję w serca kibiców wlał tuż przed przerwą Mariusz Węgliński. „Mario” dobrze opanował piłkę po crossowym podaniu od Atanackovicia i wyższym uderzeniem pokonał Sobola.

Po godzinie gry, fatalnie wyglądającej kontuzji kolana doznał młodzieżowiec Patryk Stencel. Zmienił go Michał Kliński, który chwilę później wypracował bardzo dobre sytuacje strzeleckie. Niestety, piłka po uderzeniu głową i później po strzale nie znalazła miejsca w siatce.

Znakomitą passę podtrzymuje Jantar Ustka. Podopieczni trenera Janusza Rzeszutko pokonali w Lipuszu tamtejszą Wdę 1:0.

Bardzo dobrze w tym wyjazdowym spotkaniu spisała się formacja obronna z Bartłomiejem Oleszczukiem i Dominikiem Kaczmarkiem na czele.

W 20. minucie bardzo dobry strzał oddał z około 20 metrów Wasiuk, ale bramkarz Wdy wybił piłkę na bok. W rewanżu także z dystansu, ale nad bramką strzelał Troka. Później po akcji Miecznikowskiego nad bramką uderzył Nałęcz. Przed końcem niezłą szybką akcję przeprowadzili Miecznikowski z Nałęczem, ale dośrodkowanie okazało się za mocne.

Po przerwie doskonałą sytuację zmarnował Arndt, uderzając mocno piłkę, ale nad poprzeczką.

W 88. minucie piłkę wybijał od bramki Wilhelm. Przedłużył ją Wójcik i z pierwszej piłki przelobował bramkarza Miecznikowski, zapewniając Jantarowi cenne trzy punkty.

- Pierwszą połowę graliśmy z wiatrem, mieliśmy kilka kontr na Miecznikowskiego i Wójcika. Ładnie uderzał Wasiuk. Dużo gry w środku pola. Gospodarze próbowali nas badać. Wda przycisnęła nas w II połowie, mieli kilka sytuacji. Strzelili bramkę po spalonym. Sędziowie dziś zdecydowanie na plus. Sytuację wcześniej miał Miecznikowski i Wójcik. Nie podejmowaliśmy otwartej walki, tylko graliśmy ostrożnie z tyłu - powiedział Janusz Rzeszutko, trener Jantara.

- W końcu, po tej serii niepowodzeń, udało się przełamać, tym bardziej że na swoim boisku. Ostatnio był problem i z kontuzjami, i z bramkarzem i obroną, stąd takie wysokie wyniki - powiedział Tomasz Galikowski, zawodnik Bytovii II.

- Bramki strzelili gospodarze po naszych błędach. Słabo dysponowany był nasz bramkarz. Trzy bramki straciliśmy po stałych fragmentach, mieliśmy swoje sytuacje, natomiast byliśmy nieskuteczni - powiedział Tadeusz Wanat junior, trener Aniołów Garczegorze.

Wda Lipusz - Jantar Ustka 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Maciej Miecznikowski (88)

Jantar: Wilhelm - B.Oleszczuk, Kaczmarek, Brzozowski, Żebrowski, Łukasik (82 Szwakiel), Granosik, Nałęcz, Wasiuk (76 Kacper Dawid), Wójcik (90 Klimas), Miecznikowski (89 Brzostowicz).

Bytovia II bytów - Anioły Garczegorze 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Maciej Błaszkowski (30), 2:0 Tomasz Galikowski (47), 3:0 Marcin Staszczuk (70-samobójcza)

Bytovia II: Oszmaniec - Domżalski, Kaba, Galikowski, Chajecki , Wolski, Błaszkowski, Jeżewski, Kropidłowski, Wasiak, Zagdan.

Anioły: Czekirda - Ł.Łapigrowski (75 B.Tomasiewicz), Drzazgowski, Stanischewski, Fudala (55 Sidor), Stojek (55 Karpiński), M.Staszczuk, Smolarek, Narewski, Słumiński, Formela (71 Trawiński).

Pozostałe wyniki: Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 4:3, Jaguar Gdańsk - Grom Nowy Staw 2:1, GKS Przodkowo - Powiśle Dzierzgoń 4:1, GKS Kolbudy - Orkan Rumia 2:3, Stolem Gniewino - Kaszubia Kościerzyna 5:0, Wikęd Luzino - GKS Kowale 1:0. Pauzował Gryf Słupsk, który jest liderem z 28 punktami przed GKS Przodkowo - 25.

Klasa okręgowa

SŁUPIA KOBYLNICA - MKS DEBRZNO 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 samobójcza (38), 2:0 Kamil Setny (głową - 66), 3:0 Łukasz Lemańczyk (rzut karny - 87).
START MIASTKO - SOKÓŁ WYCZECHY 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Sławomir Pufelski (9), 2:0 Oskar Wiśniewski (12), 3:0 Krzysztof Bryndal (75), 4:0 Krzysztof Bryndal (89)
PIAST AGROCHEM CZŁUCHÓW-STAL JEZIERZYCE 5:2 (3:1)
Bramki: 0:1 Marek Werenc (21), 1:1 Adam Kluk (35). 2:1 Paweł Maślanyk (39), 3:1 Łukasz Czarnowski (41), 4:1 Łukasz Czarnowski (69), 4:2 Mariusz Zakrzewski (87). 5:2 Mateusz Drobek (90+2).
PRIME FOOD BRDA PRZECHLEWO - STAL JEZIERZYCE 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Adam Gołąb (31), 0:2 Adam Gołąb (45), 0:3 Karol Petrus (rzut wolny - 58).
JANTARIA POBŁOCIE - MYŚLIWIEC TUCHOMIE 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Maciej Formela (30), 1:1 Adam Gross (41).
LIPNICZANKA LIPNICA - BŁĘKITNI GŁÓWCZYCE 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Tomasz Fabich(39), 1:1 Kamil Pranczk, 2:1 Artur Rzepiński (85), 3:1 Artur Rzepiński).
LEŚNIK CEWICE - CHROBRY CHARBROWO 0:0
ZAWISZA BORZYTUCHOM - SPARTA SYCEWICE 4:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Michał Giersz (13), 1:1 Dominik Petryszyn (22), 1:2 Szymon Mytych (29), 2:2 Łukasz Hinc (48), 3:2 Jakub Świderski (57), 4:2 Łukasz Hinc (90+1)

Klasa A - Grupa I

Wybrzeże Objazda - Sokół Szczypkowice 2:2, Diament Trzebielino - Echo Biesowice 1:4, Polonez Bobrowniki - KS Włynkówko 0:2, Rowokół Smołdzino - Granit Kończewo 1:3, Pomorze Potęgowo - Unison Machowino 0:1, Garbarnia Kępice - KS Damnica 0:1, Dąb Kusowo - Barton Barcino 3:3.

Klasa A - Grupa II

Zenit Redkowice - Arkonia Pomysk Wielki 0:2, GTS Czarna Dąbrówka - Skotawa Budowo 2:1, Czarni Czarne - Kaszubia Studzienice 2:1, Pogoń II Lębork - GKS Kołczygłowy 5:0, Sparta Konarzyny - Orkan Gostkowo 3:2, LKS Łebunia - Magic Niezabyszewo 2:2, Dolina Gałąźnia Wielka - Start Łebień 3:1

Klasa B - Grupa I

Unia Korzybie - Victoria Słupsk 3:4, KS Zaleskie - Grab Grapice 12:0, SSPN Malczkowo - Gryf II Słupsk 1:5, Sokół Kuleszewo - Szansa Siemianice 0:6, Smoki Podole Małe - Słupia Charnowo 2:8.

Klasa B - Grupa II

Kaszubia II Studzienice - Baza 44 Siemirowice 1:0, Błękitni Motarzyno - Brda II Przechlewo 5:0, KS II Damnica - Urania Udorpie 2:1, Victoria Dąbrówka - WKS Nożyno 11:2, Granit Koczała - Grom Nakla 1:4. Baza - Granit 3:0 vo. (na boisku 2:2.