Pogoń Szczecin - Gryf Słupsk 4:0 (wideo)

sten
W meczu towarzyskim rozegranym w Gniewinie, ekstraklasowa Pogoń Szczecin pokonała III-ligowego Gryfa Słupsk 4:0 (2:0). kamera Jarosław Stencel

Gryfici w pierwszej części pierwszej połowy starali się grać jak równy z równym z ekstraklasowym zespołem Pogoni Szczecin. Słupszczanie w 8 minucie mogli objąć prowadzenie. Krzysztof Biegański dośrodkował na głowę Piotra Lisowskiego. Świetnie spisał się jednak bramkarz Pogoni Radosław Janukiewicz broniąc strzał z kilku metrów. Pięć minut potem sędzia orzekł, że w zamieszaniu podbramkowym faulowany był Mouhamadou Traore. Poszkodowany trafił z rzutu karnego i było 1:0. W 25 minucie Grzegorz Bonin strzałem z pierwszej piłki mógł podwyższyć wynik, jednak obronił Patryk Wójcik. Dobitka Traore trafiła w nogi Michała Michalaka. Świetną okazję miał też Bułgar Borisław Conew. Wójcik wytrącił go nieco z równowagi, a piłkę wybił głową jeszcze Paweł Klimek.

Bonin strzelił kolejną bramkę po otrzymaniu piłki wrzuconej za plecy słupskich obrońców i minięciu wybiegającego Wójcika. Gryfici grali czasem nawet swobodnie, wymieniając kilkanaście podań. Tuż po przerwie padł kolejny gol po asyście Japończyka Akahoshiego i strzale w długi dolny róg Kajetana Pogorzelczyka. Dwa razy dobrze dośrodkował Krzysztof Bryndal. Piłka raz dotarła na głowę Marcina Kozłowskiego, a kolejną próbę wybił obrońca sprzed głowy Biegańskiego. Wynik ustalił Traore po faulu Bartosza Stępnia na Macieju Dąbrowskim. W ekipie Gryfa wystąpił po półtorarocznej przerwie wypożyczony do Gryfa Wejherowo Barłomiej Oleszczuk. W środku pola zagrał też Bartosz Migawa - zawodnik z drugoligową przeszłością w Koronowie i Kaliszu.

Pogoń Szczecin - Gryf Słupsk 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Mouhamadou Traore (13 - karny), 2:0 Grzegorz Bonin (45), 3:0 Kajetan Pogorzelczyk (55), 4:0 Mouhamadou Traore (88 - karny)

Pogoń: Janukiewicz (67 Rudnicki) - R.Wiśniewski, Radler, M.Dąbrowski, Mateusz Lewandowski (46 Golla), Bonin, Akahoshi, Rogalski (67 Rudol), Borisław Conew (46 Gutowski), Radosław Conew (46 Pogorzelczyk), Mouhamadou Traore.

Gryf: Wójcik (71 Libigocki) - Oleszczuk, Klimek, Michalak (79 Stępień), Bryndal (77 S.Schulz), Biegański, Świdziński (88 Baranowski), Witucki (58 Migawa), Waleszczyk, Kozłowski (71 Białek), Lisowski (58 Sidor).

Kolejny sparing Gryf rozegra na stadionie 650-lecia w Słupsku w sobotę o godzinie 15.30. Rywalem będzie IV-ligowy zespół Anioły Garczegorze.