Przyjechali zarówno ci, którzy chcieli sprzedać jesienne płody rolne i produkty pszczelarskie, jak i wiele innych towarów z różnych branż. Swoje wypieki i inne dania oferowały także Koła Gospodyń Wiejskich, a także piekarze i rzeźnicy z różnych stron kraju. Można także było kupić cebulowe kwiatowe i krzewy, ale największa kolejka chyba ustawiała się po frytki. Wiele osób kupowało także ziemniaki i inne zapasy na zimę, włącznie z krojoną kapustą do kiszenia.

W trakcie imprezy uhonorowano także największych producentów ziemniaków w regionie. Tym razem honorową odznakę Zasłużony dla Rolnictwa przyznano Leszkowi Witaszkowi z Człuchów w gminie Smołdzino, a Bursztynowymi Bulwami 2018 wyróżniono Łukasz Odnoczko ze wsi Zaleskie w gminie Ustka, Iwonę i Jana Nadstawnych z gminy Słupsk oraz Ewę i Janusza Jóżwiaków z Zębowa w gminie Kobylnica.

Organizatorzy zadbali także o okolicznościowe konkursy oraz część artystyczną, na którą złożyły się m.in. występy zespołu tanecznego Pląs, zespołu wokalnego Damniczanki, dziecięcego zespołu tanecznego z Gminnego Ośrodka Kultury w Damnicy oraz gwiazdy imprezy, jaką w tym roku była Marzena Kipiel-Sztuka, żona Kiepskiego z komediowego serialu telewizji Polsat, która zebranym opowiadała m.in. o tym, jak dostała się do obsady tego popularnego sitcomu.

Jak zauważyliśmy w trakcie imprezy pokazali się także lokalni politycy i działacze samorządowi, którzy wykorzystywali tę okazję do prowadzenia bezpośredniej kampanii wyborczej podczas rozmów z mieszkańcami regionu.

Pokopki 2018 w Karżniczce. Wręczono Bursztynowe Bulwy

Pokopki 2018. Występ zespołu Damniczanki