Tomasz Dębek
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik NICOLAS TUCAT/AFP/East News
Niektórzy z reprezentantów Polski są już na wakacjach, inni w weekend kończyli rozgrywki ligowe. Sprawdź, jak radzili sobie na boiskach zawodnicy powołani przez Czesława Michniewicza na czerwcowe mecze Ligi Narodów. Nie zabrakło goli i asyst w ich wykonaniu!

Robert Lewandowski zakończył sezon tydzień temu, w niedzielę oficjalnie został jednak zwycięzcą klasyfikacji "Złotego Buta", i to po raz drugi z rzędu. Skuteczności kapitanowi reprezentacji Polski pozazdrościło kilku innych zawodników powołanych na czerwcowe mecze Ligi Narodów. Ostatnia szansa na pokazanie się Czesławowi Michniewiczowi oraz kibicom zmobilizowała ich na tyle, że strzelili pięć goli i dołożyli do nich trzy asysty.

Matty Cash mógł zostać bohaterem... Liverpoolu. Nasz obrońca dał bowiem swojej drużynie sensacyjne prowadzenie przeciwko Manchesterowi City. Gdyby Aston Villa – prowadzona przez legendę The Reds Stevena Gerrarda – urwała faworytowi punkty, Liverpool (przy ich zwycięstwie z Wolverhamptonem) cieszyłby się z mistrzostwa. Obywatele wytrzymali jednak presję i w końcówce w pięć minut odwrócili wynik z 0:2 na 3:2.

We Francji gola strzelił Przemysław Frankowski (znalazł się w 11 kolejki „L’Équipe”), a asystę zaliczył Arkadiusz Milik. Remis Lens z Monaco dał zresztą Marsylii wicemistrzostwo i awans do fazy grupowej LM.

Z bramek cieszyli się też Adam Buksa, Tomasz Kędziora i Piotr Zieliński, a ostatnimi podaniami obsłużyli kolegów Konrad Michalak i Karol Świderski. Mistrzostwo Danii świętował z kolei wybrany ostatnio piłkarzem miesiąca tamtejszej ligi Kamil Grabara.

Robert Gumny (FC Augsburg) - koniec sezonu, 14. miejsce w Bundeslidze,
Marcin Kamiński (Schalke 04 Gelsenkirchen) - koniec sezonu, awans do Bundesligi,

Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - 90 minut z Bruk-Bet Termaliką (2:2),
Kamil Jóźwiak (Charlotte FC) - do 65. minuty i żółta kartka z Vancouver Whitecaps (2:1),
Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) - do 72. minuty z PFK Soczi (1:5),
Nicola Zalewski (AS Roma) - do 58. minuty z Torino (3:0)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - do 68. minuty i gol ze Spezią (3:0),

Szymon Żurkowski (Empoli FC) - 90 minut z Atalantą (1:0),

Napastnicy:
Adam Buksa (New England Revolution) - do 80. minuty i gol z FC Cincinnati (3:2),

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - koniec sezonu (mistrzostwo Niemiec, król strzelców Bundesligi),
Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) - do 90. minuty i asysta z RC Strasbourg (4:0),
Krzysztof Piątek (AC Fiorentina) - do 85. minuty z Juventusem (2:0),
Karol Świderski (Charlotte FC) - do 82. minuty i asysta z Vancouver Whitecaps (2:1).