Półfinał play-off. Grupa Sierleccy Czarni – Sokół Łańcut 82:60

Michał Piątkowski
Półfinał play-off. Grupa Sierleccy Czarni – Sokół Łańcut 82:60 Łukasz Capar
Znakomicie serię z Sokołem Łańcut rozpoczęli słupscy koszykarze. Czarne Pantery pewnie wygrały 82:60 i prowadzą w półfinale 1 do 0.

Początek meczu był dość nerwowy. Czarni szybko objęli wysokie prowadzenie, ale równie szybko je stracili. Gra toczyła się punk za punkt, a oba zespoły miały problemy ze skutecznością. Czarni przyspieszyli na koniec drugiej kwarty meczu i po celnej trójce Damiana Pielocha schodzili do szatni prowadząc 35 do 26.

Druga połowa to popisowa koszykówka w wykonaniu słupszczan. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa znakomicie bronili, a w ataku ich zespołowa gra przynosiła kolejne punkty. Wygrana Czarnych w drugiej połowie nie była nawet przez chwilę zagrożona i ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 82 do 60.

Najwięcej punktów dla ekipy ze Słupska zdobył Dawid Słupiński – 15. Najskuteczniejszy wśród gości okazał się Filip Małgorzaciak – autor 14 oczek. Kolejne spotkanie już jutro (niedziela – 25 kwiecień) o godzinie 18 w słupskiej hali Gryfia.

Grupa Sierlaccy Czarni – Sokół Łańcut 82:60 (18:13, 17:13, 21:14, 26:20)

Czarni: Słupiński 15, Kordalski 14, Kulikowski 10, Przyborowski 4, Kurpisz 3, Pieloch 13, Pabian 7, Śmigielski 6

Sokół: Małgorzaciak 14, Zaguła 9, Kulikowski 5, Karolak 6, Fraś 8, Jankowski 11, Klima 2, Czerwonka 5

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0