Policja zatrzymała 18-latka podejrzanego o podpalenie...

  Policja zatrzymała 18-latka podejrzanego o podpalenie kamienicy w Lęborku [zdjęcia]

  KPP Lębork/red

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Policja zatrzymała 18-latka podejrzanego o podpalenie kamienicy w Lęborku.
  1/3
  przejdź do galerii

  Policja zatrzymała 18-latka podejrzanego o podpalenie kamienicy w Lęborku. ©KPP Lębork

  Policjanci z Lęborka zatrzymali 18-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie kamienicy w Lęborku przy ul. Pileckiego. Prokuratura Okręgowa w Słupsku wydała także komunika w tej sprawie.
  W ubiegłą niedzielę w nocy w Lęborku na ul. Pileckiego doszło do pożaru, w którym wiele osób w tym dzieci, doznało ciężkich obrażeń. W kamienicy przebywało wówczas 25 osób. Po zakończeniu przez strażaków działań gaśniczych na teren pogorzeliska weszła policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza oraz biegły z dziedziny pożarnictwa, aby ustalić przyczynę pożaru. Wstępna opinia biegłego wskazywała, iż mogło dojść do podpalenia budynku.
  Zebrane przez dzielnicowego oraz policjantów kryminalnych informacje pozwoliły na przypuszczenie, że doszło do podpalenia, a związek z przestępstwem może mieć typowany przez policjantów mieszkaniec powiatu lęborskiego.

  Czytaj także: Pożar kamienicy przy ulicy Pileckiego w Lęborku. 01.10.2018. 16 osób ewakuowanych. 2 dzieci z ciężkimi poparzeniami w szpitalu

  Zatrzymany to Maciej D. Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Słupsku zarzuty, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś (piątek, 5.10) sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policji o areszt dla mężczyzny. 18-latek trafi do aresztu na 3 miesiące.

  Komunikat Prokuratury Okręgowej w Słupsku
  W sprawie pożaru budynku mieszkalnego, do którego doszło w nocy z 30 września 2018 r. na 01 października 2018 r. w Lęborku przy ul. Pileckiego, z ustaleń biegłego z zakresu pożarnictwa wynika, iż powstał on po uprzednim podpaleniu szmat i butelek plastykowych w pomieszczeniach piwnicznych.

  W wyniku intensywnych działań Policji oraz wobec poczynionych w sprawie ustaleń, w dniu 02 października 2018 r. jako osoba podejrzana o spowodowanie niniejszego pożaru został zatrzymany Maciej D. Z osoba tą w dniu 04 października 2018 r. w Prokuraturze Okręgowej w Słupsku zostały przeprowadzone czynności procesowe, to jest czynności polegające: na ogłoszeniu treści zarzutu przestępstwa oraz na przesłuchaniu w charakterze podejrzanego.

  Podejrzanemu został przedstawiony zarzut umyślnego sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego w postaci pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

  Dla przypomnienia, w wyniku pożaru obrażenia ciała odniosło łącznie 20 osób, przy czym 3 osoby doznały ciężkich obrażeń ciała w postaci rozległych poparzeń, 2 osoby doznały obrażeń ciała w postaci niedotlenienia, a pozostałe 15 osób doznało lekkich obrażeń ciała wynikających z podtrucia tlenkiem węgla i lekkich poparzeń.

  Maciej D. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, po czym złożył obszerne wyjaśnienia, w których szczegółowo opisał przebieg swojego przestępczego zachowania.

  Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Słupsku, w dniu 05 października 2018 r. Sąd Rejonowy w Słupsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 m-cy.

  Maciej D. to 18-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska oraz były partner życiowy jednej z pokrzywdzonej zamieszkującej podpalony budynek.

  Podejrzanemu za popełnienie zarzucanego mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  Śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku.

  Rzecznik Prasowy
  Prokuratury Okręgowej w Słupsku
  Paweł Wnuk
  Oglądaj także: Zapadł wyrok w sprawie śmierci 10-letniego rowerzysty z Siemianic

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Wideo

  Zdjęcia