Policjanci podsumowali pierwsze półrocze 2020 roku

RED
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bytowie podsumowali efekty swojej pracy za pierwsze półrocze 2020r.

Pomimo wprowadzenia wielu nowych obowiązków związanych z ogłoszenie epidemii związanej z wirusem COVID-19 bytowscy policjanci pracują z dużym zaangażowaniem i efekty ich pracy są widoczne i mają odzwierciedlenie w wysokim poziomie bezpieczeństwa na terenie powiatu. W minionym półroczu w bytowskiej komendzie odnotowano o 18 mnie wypadków i o 110 mniej kolizji drogowych w porównaniu do pierwszego półrocza 2019r. Zarejestrowano również wzrost wykrywalności przestępstw o 1,31 %, przy ogólnym wzroście liczby odnotowanych przestępstw.

Koniec czerwca wyznacza co roku moment, gdy przychodzi czas na podsumowanie pierwszego półrocza. To odpowiedni czas, żeby podsumować efekty pracy funkcjonariuszy, które mają znaczący wpływ na poziom bezpieczeństwa w rejonie, gdzie pełnią służbę. Wyraźną poprawę widać w zakresie bezpieczeństwa na drogach. W pierwszym półroczu 2020r. odnotowano o 18 mnie wypadków drogowych i o 110 mniej kolizji drogowych porównując okres pierwszego półrocza 2019r. Świadczy to o prawidłowo wykonywaniu obowiązków przez funkcjonariuszy, którzy swoją pracą wpływają na zachowanie kierowców na drogach. Podejmowane są różnego rodzaju działania, w których udział biorą patrole ruchu drogowego i prewencji. Celem podejmowanych różnych działań kontrolno- prewencyjnych na drodze jest budowanie świadomości grożących niebezpieczeństw oraz promowanie właściwych zachowań.

W pierwszym półroczu 2020r. zarejestrowano w bytowskiej komendzie 772 postępowań przygotowawczych co stanowiło 14 postępowań więcej niż w roku ubiegłym. Przy jednoczesnym wzroście liczby postępowań wzrósł też ogólny procent wykrywalności przestępstw co jest zjawiskiem bardzo pozytywnym. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu funkcjonariuszy pionu kryminalnego bytowskiej komendy odnotowano największy wzrost wykrywalności aż 33,3% w przestępstwach bardzo uciążliwych społecznie, a mianowicie przeciwko życiu i zdrowiu. Kolejne wzrosty wykrywalności odnotowane w przestępstwach z kategorii kradzież z włamaniem i uszkodzenia mienia. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich policjantów ogólna wykrywalność w Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie i podległych jednostkach wyniosła 89,9% to jest o 1,31% więcej niż z pierwszym półroczu 2019r.

Przy okazji podsumowań należy wspomnieć o ważnym narzędziu komunikacji pomiędzy obywatelem a Policją jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej platformie za pomocą łącza internetowego można szybko i anonimowo zgłaszać zaobserwowane zagrożenia. W powiecie bytowskim odnotowano 255 zgłoszeń, w tym potwierdzono 174 zgłoszenia za pomocą tego kanału. Najczęściej obywatele wskazują na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Opisane narzędzie często wpływa na poprawę bezpieczeństwa i daje realny wpływ na podniesienie komfortu życia mieszkańców.

Nowym wyzwaniem, z którym musieli zmierzyć się zarówno policjanci jak również społeczeństwo było zagrożenie związane z wirusem COVID-19. Mundurowi cały czas apelują o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, mających na celu ograniczenie się rozprzestrzeniania się groźnej choroby. Podczas ogłoszonej epidemii policjanci dla wspólnego bezpieczeństwa reagowali wobec osób, które nie stosowały się do restrykcji obowiązujących w walce z koronawirusem. Mundurowi sprawdzali czy osoby objęte kwarantanną przebywały w miejscu zamieszkania oraz czy mieszkańcy powiatu bytowskiego przestrzegali nałożonych obostrzeń. W pierwszym półroczu bytowscy policjanci współpracując z żołnierzami Wojska Obrony Terytorialnej dokonali sprawdzenia 1952 osoby objęte kwarantanną.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie i jednostek podległych dziękują mieszkańcom powiatu bytowskiego za okazane zaufanie i zapewniają , że w dalszym ciągu będą dokładać starań , aby utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa w Powiecie.

Zobacz także: Wypadek motocyklisty w Bytowie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie