Policyjna akcja "Bezpieczny Lębork" (zdjęcia)

  Policyjna akcja "Bezpieczny Lębork" (zdjęcia)

  red

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Policyjna akcja "Bezpieczny Lębork" (zdjęcia)
  1/8
  przejdź do galerii
  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku przeprowadzili w dniach 4-5 lutego działania „Bezpieczny Lębork". Działania miały na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz bezwzględne respektowanie przepisów dotyczących zatrzymywania i prawidłowego parkowania.
  Działaniami zostało objęte w szczególności miasto Lębork, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc narażonych na nieprawidłowości związane z parkowaniem pojazdów w tym obręby stref zamieszkania oznaczone znakami D-40 oraz D-41, miejsc, w których może dochodzić do utrudnień związanych z wjazdem lub wyjazdem oraz naruszeń poziomych znaków drogowych, miejsc, w których może dochodzić do parkowania pojazdów bez pozostawienia nakazanej przepisami odległości od skrzyżowań bądź wyznaczonych przejść
  dla pieszych, miejsc, w których dochodzić może do parkowania pojazdów na miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W działaniach udział brali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Straży Miejskiej w Lęborku oraz funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

  Policjanci ujawnili tego dnia 77 wykroczeń w ruchu drogowym, popełnione przez pieszych i kierowców i skontrolowali 97 pojazdów. W trakcie działań mundurowi wylegitymowali 116 osób, z czego ukarano mandatem 34 osoby, 39 osób zostało pouczonych a na cztery osoby został skierowany niosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Lęborku. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami co do stanu technicznego pojazdów policjanci zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. W trakcie działań policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Lęborku rejestrowali zachowania uczestników ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z ul. Targową, na którym niejednokrotnie dochodziło do potrąceń pieszych.

  W trakcie obserwacji skrzyżowania funkcjonariusze ujawnili trzy wykroczenia nieustąpienia pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście dla pieszych. W większości piesi popełniali wykroczenie przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Ujawnione w trakcie działań wykroczenia popełniane przez kierujących to w większości niedostosowanie się do znaków i sygnałów
  drogowych, przekroczenie dozwolonej prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przewożenie dzieci, korzystanie z telefonu podczas jazdy oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

  Niestety, mimo wielu kampanii oraz działań policyjnych, ujawniono liczne przypadki niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy z pewnością będą w najbliższym czasie ponownie przeprowadzać takie działania.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Wideo

  Zdjęcia