Półmetek Szkoły Nowoczesnego Pasażera

Artykuł sponsorowany Centrum EduFun
Blisko 12 tysięcy uczestników i 1600 godzin warsztatów, 53 miejscowości i 71 podmiotów, te liczby obrazują skalę zainteresowania Szkołą Nowoczesnego Pasażera, uruchomioną zaledwie kilka tygodni temu w ramach programu edukacyjnego FALA.

W kwietniu tego roku InnoBaltica, spółka wdrażająca system FALA w Pomorskiem uruchomiła Szkołę Nowoczesnego Pasażera. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i nauczycieli. Z tej formy aktywności skorzystało dotychczas dwanaście tysięcy osób mieszkających w województwie pomorskim. Edukatorzy wyjaśniają na czym polega podróż z FALĄ i jakie stwarza ona możliwości.

- Podczas warsztatów prowadzący omawiają zalety podróżowania w ramach systemu FALA. Prezentują ekologiczne dowody wyższości transportu publicznego nad transportem prywatnym, np. samochodami. Edukatorzy dzielą się też z uczestnikami wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa w czasie podróży i utrwalają standardy w zakresie pomocy przedmedycznej. Ponadto pokazują jak w prostszy sposób podróżować oraz jak optymalizować czas i koszty podróży w Pomorskiem – wylicza Cyprian Maciejewski, rzecznik prasowy InnoBaltiki Sp. z o.o.

Zajęcia odbywają się zarówno w salach lekcyjnych, jak i w InnoBusach - pojazdach zakupionych ze środków unijnych, które pełnią funkcję mobilnych punktów obsługi klienta oraz edukacji mieszkańców.

Przypomnijmy, FALA to pierwsza w Polsce regionalna platforma do sprzedaży biletów na transport publiczny. Integruje gminy oraz różne środki komunikacji miejskiej z transportem kolejowym dzięki temu pasażerowie będą mogli podróżować po całym regionie pomorskim bez konieczności kupowania kilku oddzielnych biletów. System FALA sam będzie naliczał ceny, tak, aby podróż była jak najtańsza. Funkcjonować będzie także planer podróży, który podpowie najwygodniejsze i najszybsze połączenia. Pasażer decydując się na podróż w ramach FALI nie musi znać cen biletów ponad stu taryf ani szukać możliwości ich fizycznego zakupu. Wystarczy, że zaznaczy swoją obecność w pojeździe poprzez proste kliknięcie w aplikacji lub przyłoży kartę do czytnika.

Trwają zapisy na warsztaty w czerwcu i lipcu (w ramach tzw. półkolonii)

Nabór do Szkoły Nowoczesnego Pasażera jest otwarty. Zgłoszenia można wysyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej. Obecnie trwa nabór na warsztaty w czerwcu i lipcu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.innobaltica.pl

InnoBaltica planuje również podobną akcję skierowaną do dorosłych mieszkańców w popularnych miejscach na terenie województwa pomorskiego, podczas których będą mieli okazję samodzielnie wypróbować FALĘ.

Nowa jakość podróżowania

Współczesny pasażer planując podróż rozsądnie zarządza czasem i zasobami. Zarówno doświadczenia jak i emocje towarzyszące podróży weryfikują oczekiwania pasażerów. Połączenie ich z nowoczesną technologią - w tym przypadku aplikacją FALA ułatwi korzystanie z transportu publicznego i podniesie jego atrakcyjność w Pomorskiem. Ograniczy liczbę podróżujących samochodami, co przełoży się również na ograniczenie emisji CO2 oraz substancji toksycznych, poprawi jakość życia w regionie. Warto zaznaczyć, iż system FALA jest jedynym projektem w Polsce umożliwiającym ujednolicenie systemu poboru opłat za transport publiczny na obszarze całego województwa.

tekst

Projekt „Zwiększenie dostępności regionalnego transportu kolejowego w województwie pomorskim poprzez jego integrację z transportem lokalnym – budowa elektronicznej Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności” został dofinansowany ze środków POIiŚ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Półmetek Szkoły Nowoczesnego Pasażera - Dziennik Bałtycki

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza