Polonez Bobrowniki wygrał z Gryfem II w Słupsku 5:4 (zdjęcia)

W meczu sparingowym występujący w słupskiej klasie okręgowej Gryf II przegrał z grającym w klasie A Polonezem Bobrowniki 4:5 (3:1).

Gryf II Słupsk - Polonez Bobrowniki 4:5 (3:1)
Bramki: 1:0 testowany 1 (6-wolny), 1:1 Radosław Baran (31), 2:1 testowany 2 (36), 3:1 Kamil Klimas (43), 3:2 Anton Makuś (60), 3:3 Radosław Baran (66), 3:4 Ksawery Staszczuk (74), 4:4 Kacper Zalewski (78), 4:5 Michał Syrnyk (88-karny)

Polonez: Kurczaba - Mydło, Cisek, Marcin Górski, Kulesza, A.Staszczuk, O.Formela, K.Staszczuk, Baran, Syrnyk, Makuś oraz S.Górski, M.Kacprzak

Pierwsi okazję w tym meczu stworzyli sobie goście. Dośrodkowana piłka niesiona wiatrem trafiła w poprzeczkę. Futbolówkę przejął Anton Makuś, ale dobrze spisał się słupski bramkarz. Słupszczanie objęli prowadzenie po rzucie wolnym z 20 metrów. Wyrównał z bliska Radosław Baran, któremu dograno piłkę z boku wzdłuż bramki. Pięć minut potem piłka po strzale słupszczanina trafiła w słupek, ale zdołał dobić kolejny z testowanych graczy. Na 3:1 podwyższył Kamil Klimas. W drugiej połowie goście zagrali skuteczniej. Najpierw trafił Makuś, a potem zagranie z lewej zakończył Baran. Na prowadzenie gości wyprowadził Ksawery Staszczuk po strzale z prawej strony. Wyrównał po szybkim ataku Kacper Zalewski. W końcówce faulowany w polu karnym był Baran, a jedenastkę wykorzystał Michał Syrnyk.

- W pierwszej połowie wyglądaliśmy troszeczkę lepiej, w drugiej wszystko nam się posypało. Nie znam tak jeszcze na gorąco odpowiedzi, albo inaczej, może znam, ale to już sobie porozmawiam z zawodnikami w szatni - powiedział Krzysztof Muller, trener Gryfa II Słupsk.

W niedzielę o godz. 14.00 na boisku przy ulicy Zielonej, pierwszy zespół Gryfa zagra z IV-ligowym MKP Szczecinek.