Polonia Kępno - Słupia Słupsk 33:23 (18:11)

fen
Słupia przegrała w Kępnie.
Słupia przegrała w Kępnie. archiwum
Drużynie z Kępna udał się rewanż za porażkę róznicą czterech bramek z pierwszej rundy w Słupsku. U siebie Polonia pokonała wysoko, bo przewagą 10 goli Słupię.

Niedzielny mecz pierwszej ligi kobiet znacznie lepiej rozpoczęły zawodniczki Polonii, które w 9. minucie prowadziły 5:2. W ciągu czterech minut Słupia dobrze broniła i po kontrach odrobiła trochę strat. Przy stanie 6:5 dla gospodyń, to słupszczanki zaczęły popełniać wiele błędów, które bezlitośnie zaczęły wykorzystywać zawodniczki z Kępna. Grały one z rozmachem, a podopieczne Michała Zakrzewskiego nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych szczypiornistek Polonii. Ich przewaga zaczęła systematycznie wzrastać.

W drugiej połowie obraz grania nie uległ zmianie. Nadal w natarciu była miejscowa drużyna. Szybkie i dynamiczne akcje szczypiornistek Polonii przynosiły spodziewane efekty. Słupszczanki były bezradne i nic dziwnego, że nie miały pomysłu na grę. Nawet jak były w dogodnych sytuacjach rzutowych to nie potrafiły pokonać miejscowej bramkarki Magdaleny Słoty, Agresywna i twarda gra Polonii sprawiała wiele kłopotów Słupi. W 54. minucie na tablicy wyników było 29:20.

Słupia grała nerwowo, w prosty sposób słupszczanki gubiły piłkę. Ponadto nie nadążały za akcjami gospodyń. Jedyna satysfakcję z tej konfrontacji jest to, że Agnieszka Łazańska zdobyła 11 bramek i wygrała bezpośredni bój z Ewa Perek , która prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych snajperek. Wczorajszy mecz zawodniczka Polonii zakończyła z dorobkiem 10 goli.

- W naszej ekipie słaba była skuteczność. Zawodniczki nie potrafiły kończyć wyprowadzonych kontr. Zabrakło też moim podopiecznym sił, bo praktycznie nie było zmian - ocenił Michał Zakrzewski, trener Słupi.

Dla Słupi bramki zdobyły: Agnieszka Łazańska - 11, Katarzyna Cieśla - 4, Anna Ilska - 3, Aleksandra Olejarczyk - 3, Natalia Borowska - 2. W bramce występowała Karolina Wałcerz, a w polu grały jeszcze: Karolina Rolbiecka, Anna Ślusarczyk i Natalia Hajka.

Wyniki pozostałych meczów w 19. kolejce: AZS AWF - AZS PWSZ Jutrzenka 33:26 (15:11), SPR - Sparta 32:24 (14:15), Tor - AZS UMCS 25:15 (12:7).

1. SPR Olkusz 16 30 506-375
2. UKS PCM Kościerzyna 16 25 466-401
3. Polonia Kępno 16 23 435-385
4. Sparta Oborniki Wlkp. 16 18 402- 376
5. Słupia Słupsk 16 17 452-468
6. SMS Gliwice 15 13 418-444
7. AZS AWF Warszawa 17 13 454-502
8. Tor Dobrzeń Wielki 16 8 385-434