Polonia Warszawa - Energa Czarni Słupsk 78:82 (zdjęcia, wideo)

old
Ostatni mecz w tym roku i znów dużo emocji. Energa Czarni Słupsk wygrali z Polonią Warszawa 82:78. Kibice na pewno zapamiętają ze spotkania niesamowity wsad Camerona Bennermana - (zobacz wideo)!
Polonia Warszawa - Czarni Slupsk

Polonia Warszawa - Czarni Słupsk

Polonia Warszawa - Energa Czarni Słupsk 78:82 Kwarty: 18:10, 16:25, 21:27, 23:20

Polonia: Darnell Hinson 30(6x3), Harding Nana 23(2), Łukasz Wichniarz 7(1), Tony Easley 6, David Palmer 5, Michał Kwiatkowski 4(1), Marcin Nowakowski 3, Bartłomiej Bojko 0, Alan Czujkowski 0.

Energa Czarni: Mantas Cesnauskis 18(3), Jerel Blassingame 14(1), Zbigniew Białek 13(3), Cameron Bennerman 11(1), Krzysztof Roszyk 10(1), Paweł Leończyk 10, Bryan Davis 4, Wojciech Szawarski 2, Chris Oakes 0, Hubert Pabian 0.

Historyczny wyczyn Czarnych Słupsk! Po pierwszej rundzie rozgrywek PLK są liderem tabeli. Przegrali tylko raz, z mistrzem Polski Asseco Prokomem w Gdyni.

Przed meczem z Polonią mogło się wydawać, że od samego początku Czarni będą prowadzić. Ale widocznie w pierwszej kwarcie słupscy koszykarze zapomnieli o baskecie a zaczęli już myśleć o świątecznej przerwie. Polonia wykorzystała słabość Energi i zdobywała punkty. Nie wyglądało to groźnie, choć niemrawa ofensywa słupskich zawodników mogła martwić. Polonia zdobyła 18 punktów, Czarni 10.

Na szczęście ta chwilowa niedyspozycja minęła i Czarni Słupsk w drugiej kwarcie obudzili się. Polonia próbowała dotrzymać kroku liderowi, ale już przed przerwą było widać, że nie będzie to łatwe dla gospodarzy warszawskiej hali.

Trzecia kwarta i powoli, powoli, ale skutecznie Czarni zaczynają prowadzić. Zaledwie o kilka punktów, ale Polonia nie potrafi już wyrównać. Celne trójki Mantasa i dobra praca słupskiego zespołu i Energa wyrywa do przodu.

Czwarta kwarta. Trener wpuszcza na parkiet Huberta Pabiana. Tymczasem Polonia nie odpuszcza, Czarni grają na czas. To nie są wyżyny gry słupskiego zespołu. Polonia mimo to jest słabszą drużyną. Końcówka meczu bardzo emocjonująca, niepotrzebne nerwy, gdyż Czarni mogli zgromić Polonię, ale przewaga punktów jest niewielka.

Czarni nie powtórzyli spektakularnego zwycięstwa z meczu z Anwilem, ale to wciąż zwycięstwo. Dziesiąte zwycięstwo gwoli ścisłości i Energa Czarni Słupsk nadal jest liderem tabeli i kończą po raz pierwszy w historii I część rundy zasadniczej na pierwszym miejscu. Mimo, że do rozegrania pozostało kilka zaległych meczy.
Brawa szczególnie dla Cameron Bennermana za niesamowity wsad! - wideo poniżej.

Dwie akcje z meczu Czarnych z Polonią:
Akcja Camerona Bennermana:

Klip z meczu

Konferencja prasowa

Inne wynik TBL
Kotwica Kołobrzeg - ASK Siarka Tarnobrzeg 87:97 (16:27, 17:22, 23:18, 23:12, 8:18)
AZS Koszalin - PBG Basket Poznań 81:76 (28:19, 13:16, 20:15, 20:26)
Polpharma Starogard Gd. - Zastal Zielona Góra 82:61 (17:18, 22:20, 23:14, 20:9)