Polscy Łowcy Burz ostrzegają - będzie mocno wiało, grzmiało...

  Polscy Łowcy Burz ostrzegają - będzie mocno wiało, grzmiało i padało

  Dariusz Wierzbicki, Polscy Łowcy Burz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Polscy Łowcy Burz ostrzegają - będzie mocno wiało, grzmiało i padało

  ©Fot. sxc

  W ciągu najbliższych dwóch dni na terytorium Polski pojawić mogą się gwałtowne burze, podczas których należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu, dużego gradu, a także porywistego wiatru, który miejscami może osiągać niszczącą siłę.
  Polscy Łowcy Burz ostrzegają - będzie mocno wiało, grzmiało i padało

  ©Fot. sxc

  Sprawcą tak dynamicznej pogody będzie aktywny chłodny front atmosferyczny związany z układem niskiego ciśnienia znad Litwy - podaje portal www.lowcyburz.pl.

  Przed wejściem frontu na obszar RP napłynie gorąca i wilgotna masa powietrza, z kolei za frontem już zdecydowanie chłodniejsza, pochodzenia polarnomorskiego.

  Według prognoz numerycznych, w czwartek najgorsza sytuacja panować będzie nad północną i północno - zachodnią Polską.

  W wilgotnym i gorącym powietrzu groźne burze mogą rozwinąć się także w centrum i na zachodzie kraju. Natomiast w piątek, na styku dwóch różnych mas powietrza, spodziewane są kolejne burze, które w pasie od południowo - zachodniej, przez centralną, aż po północno - wschodnią część Polski mogą być bardzo gwałtowne.

  Niewykluczone, że w czasie trwania gwałtownych zjawisk pogodowych, może dojść do wytworzenia się lokalnych trąb powietrznych. Ponadto przypominamy, że burza to lokalne i punktowe zjawisko, więc nie w każdym miejscu mogą mieć taką samą siłę oraz intensywność.

  Informujemy, że nie jest to oficjalne ostrzeżenie meteorologiczne wydawane na kilka godzin przed zjawiskiem, a jedynie komunikat dotyczący nadchodzących gwałtownych burz w Polsce.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo